AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan, üreticilerin taleplerini Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya iletti. 

Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren dört birlik fiyatları geri çekti

Bu talepler sonrası Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren sulama birlikleri önceki gün Sulama Birliklerinden sorumlu DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ekici ile bir toplantı yaptı. Toplantıda, metreküp bazında kapalı sulama sistemi kullanan üreticilere indirim müjdesi verildi. Kapalı sulama sistemi kullanarak metreküpüne 2 TL ödeyen üreticiler bundan böyle 25 kuruş indirim ile 1.75 TL’den kullanacaklar. 

“Üreticilerimize hayırlı olsun”

Konuya ilişkin bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan, “AK Parti’nin çiftçimize ve üreticilerimize verdiği destekler elbette yadsınamaz ancak tasarruf tedbirlerinin olduğu ülke genelinde üreticilerimize, daha önce Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı ile yaptığımız görüşmelerde ilettiğimiz konulardan biri de kapalı sulama sistemi kullanarak metreküpüne 2 TL ödeyen üreticilerimiz için indirim konusuydu. 

Önceki gün ilimizdeki Sulama Birliklerinden sorumlu DSİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ekici bununla ilgili bir toplantı yaparak su fiyatlarını metreküp başına 2 TL’den 25 kuruş indirim ile 1.75’e çekti. Tasarruf tedbirleri kapsamında kullanım dışı kalan bazı kalemlerin üreticilerimize ekonomik anlamda yansıması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Üreticilerimizin bütçesine katkı sağlayan bu indirimin hayırlı olmasını diliyoruz” dediler. 

Afyon’da O Mahalledeki Eve Yılan Girdi: Olanlar Oldu... Büyük Panik... Afyon’da O Mahalledeki Eve Yılan Girdi: Olanlar Oldu... Büyük Panik...

Muhabir: Kudret Kuş'un Haberi