Başkan Burcu Köksal’dan Afyon'un ulaşımı ile ilgili önemli açıklama Başkan Burcu Köksal’dan Afyon'un ulaşımı ile ilgili önemli açıklama

Afyonkarahisar’ın sorunlarının takipçisi olduklarına değinen AK Partili Milletvekilleri, “Enerjİ Bakanlığımız, EPDK, OEDAŞ ve diğer paydaş kurumlara ilettiğimiz talepler neticesinde OEDAŞ tarafından şehrimizin dört bir yanında enerji yatırımlarını gerçekleştiriyoruz. Afyonkarahisar Merkez’de Erkmen beldesi, Uydukent, Selçuklu, Hasan Karaağaç, Ataköy, Kanlıca ve Kışlacık mahallerimizde rehabilitasyon işleri yapılarak buralarda yaşanan enerji sorunlarına çözüm üretmiş olacağız. Yine Dinar Duman Köy, Bayat Kuzören Köy, Şuhut Bozan, Dazkırı Darıcılar Köy köyleri için şebeke tesis işlemlerini de bu kapsamda yaptırıyoruz. ENH diye tabir edilen Enerji Nakil Hattı Tesisleri yapımı kapsamında ise Başmakçı Çamlıköy, Körpeli, Ekinlik, Bilgiç, Talas, Yelalan, Bademli, Emirdağ ilçesine bağlı Yarımca, Alibeyce, Muratoru, Eski Gömü, Çukurkuyu, Güney, Gökçeyaka, Beyköy, Gedikevi, Bağlıca ve Kılıçlı bölgeleri, Dinar ilçesine bağlı Hırka, Küllece, Çevlik, Körkuyu ve Tekin bölgelerindeki sorunların çözümü için yatırımları hayata geçireceğiz” dedi.

"Afyon'da enerji sorunları tarih olacak"

AK Parti olarak her alanda olduğu gibi Enerji alanında tarihi yatırımları hayata geçirdiklerini ifade eden Milletvekilleri, her konunun takipçisi olarak yatırımları Afyonkarahisar’a kazandırdıklarını söylediler. Enerji alanında yapılan yatırımlar ile Afyonkarahisar’ın enerji sorunlarının tarih olacağını da belirten AK Partili Milletvekilleri, “Şehrimiz için ortak akılla çalışmaya, hizmet ve eser siyasetimiz ile milletimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dediler.

>>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi

Editör: Egemen Toprak Çiçek