Uluçay’ın açıklamaları şöyle: 

ZORLU AMA BİR O KADARDA GÜZEL BİR HİKAYE

AK Parti Afyonkarahisar ailesi olarak dün başlayan bugün de devam eden ‘Teşkilat Akademisi’; ilk günkü aşkla 2023’e yürüyen teşkilatımızın en güzel örneklerindendir. Bu zorlu ama bir o kadar da güzel olan hikayenin kahramanları da hepimiz olduğumuz için mutluyuz, inançlıyız ve önümüzde bizi bekleyen ilk hedefimiz olan 2023’ün kazanımı için son derece net ve kararlıyız… Değerli dava arkadaşlarım bugün bize düşen alnımızı açık, başımızı dik tutan liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında daha fazla çalışmaktır. Bunun için önümüzde gurur duyacağımız yüzlerce hatta binlerce örnek var. 

2023 SEÇİMLERİNDEN ZAFERLE AYRILACAĞIZ

Mavi vatandan, Suriye'de kurulacak terör devletinin engellenmesine, Azerbaycanlı kardeşlerimizin Karabağ zaferinden, Libya'ya kadar imzasını atan ve 'Dünya beşten büyüktür' diyen bir liderimiz var. O zaman hepimiz yeni bir şevkle ve heyecanla önümüzdeki süreçteki ilk sınavımız olan 2023 seçimlerini zaferle alacağız. Ve bunun için 'Olur mu, olacak mı, şöyle mi olacak, böyle mi olacak?' demeyeceğiz. Olur mu? Olur. Nasıl olur? Recep Tayyip Erdoğan'dan fazla çalışırsak olur. O zaman hedefimiz nedir, 2023. Bunu yapabilecek gücümüz, kuvvetimiz var çünkü hepiniz bu hikayenin kahramanısınız. 2023’ten sonra yazılacak bu hikaye de sizin hikayenizdir. 

HUKUK VE VİCDANDAN SÖZ EDİLEMEZ

Bugün muhalefetin argümanlarına baktığımızda siyasetten, hukuktan ve vicdandan bahsetmek kesinlikle mümkün değil. Aslında bunların yaptıkları gayrinizami bir harp politikasıdır. Yalanla, iftirayla, dünyanın en başarılı liderinin bu ülkeye kattıkları, sadece bu ülkeye de değil, gönül coğrafyamıza kattıkları hakkında paylaştıkları, ortaya attıkları argümanlara karşı çok ciddi bir mücadele söz konusu. Bu mücadeleye karşı hep beraber bir duruş sergilememiz lazım. Bugün güzel günlerde herkes cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında oluyor, bunu net bir şekilde görüyoruz. Ancak önemli olan zor zamanda ne kadar yanında olduğumuzdur. Sosyal medyada linç yiyeceğim, hakaret edecek, takipçi kaybedeceğim korkusuyla kalınan sessizlik bana göre acizliktir. 

GICIR GICIR SOLCULAR…

Bugün birileri sürekli eski günleri güzelleşe de aziz milletimiz dünü asla unutmaz. O gıcır gıcır solcuların güzel günler yaşıyorduk dediği o günler bu ülkede IMF’nin memuru Cotarelli gelir yüzde 7 faizle parayı birilerine verir, o şirketler de parayı yüzde 25 ile devlete satardı. IMF krediyi onayladı mı televizyonun başına herkes bu ay da maaşlar ödenecek diye alkış tutardı. Değerli dava arkadaşlarım Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın "Ülke yönetiyoruz Ülke, Devlet yönetiyoruz Devlet" sözü o kadar önemli ki, Cotarellinin talimat verdiği günlere hasret yaşayan güruh bugün İstanbul'da 2 tane otobüsün hakkında gelemiyor. İzmir'de 2 tane kanalizasyon hattı döşeyemiyorlar. Ankara'da 2 fabrikayı çalıştıramıyorlar! Adana’da çadır kurup hastane yaptık diyorlar. Çünkü bunlar da vizyon, öngörü ve hedef yok.