MHP lideri Devlet Bahçeli, Akşener'e çağrı yaptı: Partinin başında kal MHP lideri Devlet Bahçeli, Akşener'e çağrı yaptı: Partinin başında kal

Uluçay açıklamasında, “Yapacak olduğumuz Tarım Müzesi Afyonkarahisar’ımızın zengin tarım geçmişini ve tarımsal faaliyetlerini sergileyebileceğimiz önemli bir merkez olacak. Bu müze sayesinde şehrimizin tarımsal potansiyelini ve geçmişten günümüze tarımın nasıl evrim geçirdiğini gelecek nesillerimize gösterebileceğiz. Müzemizde bu topraklarda geçmişten günümüze yetiştirilmiş tüm ürünlerin ve tohumlarında örnekleri bulunacak. Aynı zamanda tarım kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması noktasında müzemiz şehrimize büyük katkı sağlayacak” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 12 At 12.59.42

- Mermer Müzesi kuracağız

Açıklamasının devamında Mermer Müzesi ile ilgili konuşan Uluçay, “Dünyaca ünlü tescilli Afyon mermerimizin geçmişten günümüze hikayesini anlatan ve mermer zenginliğimizi sergileyebileceğimiz bir Mermer Müzesi kuracağız. Afyonkarahisar'ımızın dünya çapında ünlü mermer sektörünü tanınırlığını artırmak ve bu alandaki mirasını korumak amacıyla böyle bir müzeyi projelerimiz arasına dahil ettik. Müzemiz şehrimizin ekonomik ve kültürel değerlerine katkı sunacak” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 12 At 12.59.42 2

- Tarım Müzesi Kuracağız

Uluçay açıklamasına şöyle devam etti; Tarım ve mermer gibi sektörler Afyonkarahisar'ımızın temel unsurlarıdır. Bu müzelerin kurulmasıyla, geçmişimizi koruyacak, gelecek nesillere aktaracak ve şehrimizin turizm potansiyelini artıracağız dedi.