AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, bayramlaşma töreninde konuşarak, “Allah birliğimizi daim etsin. Bizi eleştirip laf söyleyenler bu Afyonkarahisar’a, Türkiye’e hangi çakılı çivilerinin olduğunu söylemesi lazım.” Dedi

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Kurban Bayramının mübarek olmasını ve Allah’tan ağız tadının daim kılmasını temenni etti. Özkaya şunları söyledi: Çevremize baktığımızda gerçekten Türkiye kadar huzurlu bir ülke var mı? Elbette ki birçok sıkıntımız var. Ekonomideki dalgalanmalar birçok vatandaşımızı etkilemektedir. Tarih boyunca ilk defa iki bayramda 13,8 milyon emeklimize toplam 25,2 milyar TL maaşları ve ikramiyeleri yatırıldı. Geçmişte ‘Size bayram öncesi maaş ödersem gider kurban kesersiniz.’ diyen bir SHP’nin, CHP’nin Çalışma Bakanı vardı. Yani Müslüman’ın malını Müslüman’a çok görüyor. Bunlarda herşey var. Maltepe Belediye Başkanı iftara gidiyor ezan okunmadan yemeğe başlıyor. Şimdi de Maltepe Belediyesi Arefe Günü kurban etlerini dağıttıklarını açıkladı. Sosyal medyadan yazdım. Maltepe Belediyesi siz ne iş yaptığınızın farkında mısınız? İslam dinine göre kurban bayram namazından sonra kesilir. Bayram namazından önce kesilen hayvan kurban olmaz et olur. Özürleri kabahatlerinden büyük, hakikaten bu memleketin, bu milletin değerleriyle ilgilerinin olmadıkları o kadar belli ki. ‘Tatile gidiyorduk ne yapalım erkenden kestik.’ diyor. Yani Müslüman’dan para toplayıp alay ediyor.

Fatih Erbakan, Afyon’a geliyor: Tarih belli oldu! Fatih Erbakan, Afyon’a geliyor: Tarih belli oldu!

“Dedik ki; TMO Afyon’un her yerinde ofis açacaksın”

Son yaptıkları toplantıda TMO yetkilileri ile görüştüklerini aktaran Özkaya şöyle konuştu: Dedik ki ey TMO Afyon’un her yerinde ofis açacaksın. Çiftçi nereden buğday, arpa getirirse en yüksek fiyattan alacaksın. Bir ilçemizde ofis 2 gün geç açıldı, özel sektör 5,3 liraya aldı. Arada bir lira fark var. Şu anda devlet olarak en yüksek parayı biz veriyoruz. Çiftçimiz ve üreticimiz daha çok kazansın diye. Ondan 6,2 liraya arpayı alıp götürüp 4 liraya besicimize daha fazla ve daha ucuza üretsin diye 2 liradan başlayan fiyatla ucuza veriyoruz. Sıkıntı var ama çevremizle kıyasladığımızda bir önceki yıla göre tüm dünya da yaşanılan sıkıntılara rağmen Allah’a hamd olsun düzelmeye başladı. Yavaş yavaş daha çok düzelecek. En son ek bütçe kanunu çıkardık. Yaklaşık 1,80 trilyon kaynak koyduk. Yani yüzde 55 civarında bir kaynak ekledik. Çünkü Allah’a hamd olsun devletimizin gelirleri arttı. O parayı bütçeye koyduk. Daha fazla emekliye, daha fazla çalışana, asgari ücretliye, DSİ’ye, yola, hastaneye, okula imkân sağlayalım vatandaşımızın refahı artsın diye.

“Ne yaptın demek kolaydır, sen ne yaptın?”

“Allah birliğimizi daim etsin. Bizi eleştirip laf söyleyenler bu Afyonkarahisar’a, Türkiye’e hangi çakılı çivilerinin olduğunu söylemesi lazım.” diyen Özkaya, “Dünyanın en kolay işi oturulan yerden eleştirmektir. Ne yaptın ki, nasıl yaptın ki? Daha eksik yaptın demek kolaydır. Sen ne yaptın? Bir atasözünde ifade edildiği gibi ‘Karanlığa küfredeceğine kalk bir mum yakta ortalık aydınlansın.’ Bunların işi gücü bu sürekli karanlık yapmaktır. Bizim derdimiz memlekete ampülleri yakmak, aydınlığı, refahı, mutluluğu getirmektir. Biz Cumhurbaşkanımız yürüdüğünde arkasından millet yürüyecek, dünya yürüyecek dediğimizde konuşuyorlardı. Madrid’de görüldü. Sayın Cumhurbaşkanımız yürüdü. Bütün dünya liderleri arkasından yürüdü. Allah’a hamd olsun böyle büyük bir liderle birlikte siyaset yapıyoruz. Eskiden olduğu gibi yedi süklüm püklüm olan insanlar karşısına geçtiğinde kıvrılan bir Cumhurbaşkanı yok. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmadığı gibi dimdik duran bir Cumhurbaşkanımız var. Bu Cumhurbaşkanımız olduğu müddetçe biz Allah’ın izniyle birçok hedefe varır, sıkıntıları aşarız.” dedi.