Bayramlaşma törenidne konuşan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu: “. Ben şunu söyleyeyim; Bu ekonomik sıkıntıyı aşacak olan AK Parti hükümetidir. Bazıları konuşuyor, Afyon’a ne yapmadık ki? Afyon, Afyon olalı böyle bir yatırım görmedi” dedi

Programın açış konuşmasını AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptı. Uluçay, “AK Parti teşkilatlarının bütünlük içerisinde Afyonkarahisar’da milletvekilleri ve teşkilat üyeleriyle birlikte son bayramı en iyi şekilde değerlendirmeyi diliyoruz. Hep birlikte kırgınlıkları gidererek inşallah 2023 yoluna hep birlikte barış içerisinde girmeyi Allah’tan niyaz ediyoruz. İnşallah yine 2023 yolunda da teşkilatlarımıza güveniyorum. Gece gündüz demeden Sayın Cumhurbaşkanımızın, çok kıymetli bakanlarımızın, teşkilatlarımzın inşallah boynunu büktürmeyecekler. Buna şimdiden kesin bir kanaatim var, inanıyorum. İnşallah Rabbim hepinize güç versin. Allah birlik, beraberlikten ayırmasın. Önce dua edip sonra herkesi çalışmaya davet ediyorum” dedi.

“Milletimizin yardımseverliği kıyamete kadar devam etsin”

Önceki dönem Bakan Yardımcısı ve önceki dönem Milletvekili Ahmet Koca ise konuşmasında, “Kurban Bayramının nice gönüllere taht kurduğu günlerde Afyonkarahisar’da dün olduğu gibi günümüzde de milli birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara ulaşmayı diliyorum” derken, önceki dönem Milletvekili Halil Ürün de mübarek Kurban Bayramını kutlayarak hayırlara vesile olmasını diledi. İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Burhanettin Çoban, âli cenap Türk Milleti’nin güzel bir Kurban Bayramı idrak ettiğini ifade etti. Çoban, “Türk Milleti dünyanın tüm coğrafyalarında kurban kesip dağıtan bir millettir. Allah-u Teâlâ kesip dağıttığımız tüm kurbanlarımızı indi ilahi de kabul etsin. Milletimizin feraseti, basireti, yardımseverleri inşallah kıyamete kadar devam etsin. Bayramımız mübarek olsun.” diye konuştu.

AK Partili Eroğlu: Ülkeler bizim gönderdiğimiz maskeler için kavga etti AK Partili Eroğlu: Ülkeler bizim gönderdiğimiz maskeler için kavga etti

Bayramlaşma programının son konuşmasını Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu yaptı. Eroğlu şunları söyledi: Kurban Bayramımız mübarek olsun. COVİD-19 pandemisi sonrası bayramlarda buluşabilmenin, kucaklaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbim hepimize iki cihan saadeti lütfeylesin. Milletvekillerimizin bahsettikleri gibi hükümet olarak ek bir bütçe yaptık. Fakir, memur, çiftçi, işçi, esnaf, emekli kısaca herkese dünyada ki zor ekonomik şartlarda en azından bir nebze katkısı olsun istedik. Bir trilyon 80 milyon TL’Lik bir ek bütçe yapıldı ki gerçekten Türkiye’de ilk defa yapıldı. Sadece bizde değil dünya da bir ekonomik sıkıntı vardır. Bazı yerlerde marketlerde mal bulamıyorlar. Allah’a şükür Türkiye’de öyle bir şey yok. Sıkıntıyı el birliğiyle aşmamız gerekir. Ben şunu söyleyeyim; Bu ekonomik sıkıntıyı aşacak olan AK Parti hükümetidir. Bazıları konuşuyor, Afyon’a ne yapmadık ki? Afyon, Afyon olalı böyle bir yatırım görmedi. En büyük yatırımları Afyonkarahisar AK Parti hükümetleriyle ve dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın el atmasıyla gördü. Tarihte ilk defa bilindiği üzere 2014 yılında IMF’ye rest çektik. Allah’a çok şükür IMF borcumuz yok. IMF’ye ihtiyacımız yok biz bize yeteriz. Esasen ekonomik sıkıntıları aşacağız. Türkiye’nin bahtı açıktır.