KÖKLER OSMANLI’YA SELÇUKLU’YA DAYANIYOR

AK Parti’nin 20’nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle açıklamalarına devam eden Milletvekili Özkaya, “AK Partiyi diğer partilerden ayıran en önemli noktanın AK Partinin kadim davamızın bugünkü temsilcisi olmasıdır. Güçlü bir liderle tekrar Dünyada baş rol üstlenen bu anlayışın kökleri Osmanlıya, Selçukluya uzanan 1400 yıl öncesine dayanmaktadır.

BÜYÜK BİR DÖNÜM NOKTASI

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde demokrasi adına büyük bir dönüm noktası olan 14 Ağustos 2001'de çıkılan bu kutlu yolculukta, sayısız hizmet ve yenilikle ülkemize çağ atlatan partimiz demokrasi içinde her kesimi kucaklayarak milletimizin sesi olmuş, Cumhuriyetimizi devletler arenasında söz sahibi bir noktaya taşımıştır. Mazlum, mağdur ve kimsesizlerin kimsesi olmayı kendisine misyon edinmiş olan Partimiz, liderimiz ile birlikte Millet Devlet için anlayışını, devlet millet içindir anlayışına çevirmiştir” dedi.  

HARİCİ VE DAHİLİ BADİRELERİ GÖĞÜSLEDİK

AK Parti denildiğinde milletin ortak hafızasına yatırımlar, yenilik ve icraatların oluşturduğu hizmet destanlarının geldiğini belirten Milletvekili Özkaya, “20 yıldır milletine hizmet eden AK Parti Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Ülkemizi hedef alan nice harici ve dahili badireleri milletimizle birlikte göğüsleyerek bertaraf etmeyi başarmıştır. Yola çıktığın günden itibaren bir çok engellemeyle karşılan partimiz, son olarak 15 Temmuz’da tarihte görülmemiş alçaklıkta bir girişime Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimiz ile dur demiş, tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir” dedi.