Özkaya’nın açıklamaları şöyle: 

CEZAEVİ YERİNE TİCARET MERKEZİ VE ADLİYE YAPILACAK

Adliye inşaatlarımızın büyük bir kısmı bitti. İlçelerimizden Dazkırı ve Sinanpaşa’nın bir talebi var. Bunun dışında talep yok. Mevcut cezaevimizdeki tüm tutukluları yeni cezaevine aktaracağız. Oranın ön kısmına inşllah bir ticaret merkezi arka kısmınada büyük Adliye yaparak burada kendi ekonomik döngüsünü sağlayacak bir sistemle tamamlayacağız. Ticaret merkezinin üst katları avukatlık ofisleri olacak. Afyon’un 50 yıllık 100 yıllık ihtiyacını çözecek yatırıma en kısa zamdan başlamayı arzu ediyoruz. 

EN UCUZ EKMEK AFYON’DA

En ucuz ekmek Afyon’da. Diğeri Ağrı’da diye biliyorum. Toprak Mahsüller Ofisinin fabrikalara verdiği un sayesinde en ucuz ekmeği biz yiyoruz.

HAYVAN SAYIMIZ ARTTI 

Tarımla ilgili bittik battık diyenleri duyuyoruz. Yüzde 152 küçükbaş sayımız artmış. Büyükbaş sayımız yüzde 64 artmış. Hani bittik battık diyenlere bunu gönderiyoruz. Afyon tarımda büyümeye gelişmeye devam ediyoruz. Fiyatlar doğru yükseldi. Yem pahalandı. Devlet olarak biz çiftçiden 2500 liraya arpayı, yurt dışında da getiriyoruz,  1900 liraya çiftçimize veriyoruz. Bunu üretebilsinler diye. Şimdi biraz daha arttı. Çiftçimizi desteklemeye devam ediyoruz bu desteklerimiz devam edeceğiz.