AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’a, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci’nin Samsun’a atanması soruldu. Bunun rotasyon olduğunu belirten Uluçay’a, “bu rotasyon 11 yıldır görev yapan Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’a ne zaman gelecek” diye soruldu. Uluçay: “11 yıl olmuş, bakanlık değiştirir mi, bu Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili bir durum” dedi.

İl Başkanı Uluçay, toplantıda kendisine sorulan sorulara özetle şu yanıtları verdi:

ASGARİ ÜCRET HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

İşçi memnun olursa işverende memnun oluyor. İşçi memnun olmazsa o iş yerinde bereket birlik beraberlik olmaz. Üretimde o kapsamda artmamış olur. Ben asgari ücretin hem işverenler hem de işçilere hyarılı olmasını diliyorum. Tabi bu ara artış. Aralık ayında yeniden bir artış olacak. Ben işçimize verilen maaşın fazla olmadığını onların bunu hakkettiğini düşünen bir iş verenim.

Sanayi Bakanı Varank: Damadın festivaline para akıtıyor diyenler çok ayıp ediyorlar! Sanayi Bakanı Varank: Damadın festivaline para akıtıyor diyenler çok ayıp ediyorlar!

AFJET HAKKINDA: SOĞUN TELAFİSİ YOK

AFJET'in eski genel müdürü Yusuf Bey’e verdiği hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz yıl içerisinde biliyorsunuz ısınma sıkıntısı yaşandı. Pandemi döneminde belki suların kullanılmamasından dolayı olmuş olabilir. Teknik kısımlarından yana bilgi sahibi değilim. Bu anlamda geçtiğimiz yönetime AK Parti adına teşekkür ediyoruz. Yine İsmail Beyi, Veysel Bakanımızla kendisini ziyaret ettik. Kendisi Afyon’da sahalarda çalışma yapan bir isim. Kendi alanında örnek bir isim. Jeoloji mühendislerinin tezlerini hazırlayan bir kişi. Afyonkarahisar’a hakim olan, buradaki sorunlarla ilgili çözüm önerileri olan, planları olan biri bunu duydum. İnşallah önümüzdeki yıl ısınma sorunu olmadan kış mevsimini atlatalım. Soğuğun telafisi yok. Sıcak bir şekilde hallediliyor gölgede kalabiliyorsun ama soğukta telafi yok. İnşallah bizde elimizden gelen desteği vereceğiz.

GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRÜ NEDEN GİTTİ?

Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile alakalı konuya gelelim. Orada bir rotasyona tabi olma durumu var. Böyle bir durum varmış. Feyzullah Dereci müdürümüz, abimiz hareketli bir abimizdi. Kendisine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Samsun’dan gelen müdürümüzü tanımıyoruz kendisine şimdiden hayırlı olsun diyoruz. Bu rotasyona tabi olanlar veya kendileri herhangi bir talebi olur, kendi memleketine yakın olmak isteyebilir bu şekilde tayin isteyenler olabilir. Onunla ilgili bakanlarımız valiliğimiz ortak çalışma yürütecektir.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İÇİN ROTASYON YOK MU?

“Rotasyonun içine Milli Eğitim dahil değil mi?, 11 yıl görev yapan çok sayıda vali ve bakan değiştiren bir müdür için rotasyon yok mu?” sorusu üzerine konuşan Uluçay, şöyle dedi:

“Milli Eğitim Bakanlığı’nın sistemi biraz farklı. Belki şu oluyor siyasiler müdahale ediyor. Bizde sizler gibi gazeteden gittiğini öğreniyoruz. Feyzullah Müdürümüzün ve diğerlerinin gittiğini böyle öğrendik. Dediğiniz gibi 11 yıl olmuş, bakanlık değiştirir mi, tabi bu Milli Eğitim Bakanlığı’nın konusu. Memuriyeti çok detaylı bilmem. Belki bazı rahatsızlıklardan dolayı durabiliyorlar. Tabi bu durum bakanlıkla alakalı bir durum. Ama her bakanlığımız genelde müdürlerimizi dahil ediyorlar. Her bakanlığın rotasyon sistemi farklı. >>Nail Azbay'ın Haberi.