Gazeteci Nail Azbay, AK Parti’nin adaylarının neden açıklanmadığını  X Hesabı üzerinden değerlenirdi. Azbay’ın açıklamaları şöyle: 

-Ali Özkaya’nın “kırmızı çizgim” dediği başkan…

AK Parti, Afyon adaylarını neden açıklamıyor? Gün boyu şehrin her köşesinden bu soruyla başlayan telefonlar alıyorum. Normalde bugün adaylar açıklanacak, Pazar günü Aile Bakanı Mahinur Hanım’ın katılımıyla aday tanıtım töreni yapılacaktı. Ancak Sandıklı krizi sürüyor. Milletvekili Ali Özkaya’nın, mevcut başkan Mustafa Çöl’ün adaylığını istemediği, “kırmızı çizgim” dediği kulislerde konuşuluyor.

Fyql8Xr W A A E2 G4M.jpg Large

-İlçeler Gerildi 

Sandıklı’nın bir türlü çözülememesi diğer ilçelerin açıklanmasını öteliyor bu da herkesi geriyor. Hemen hemen her ilçede muhalefet, AK Parti’nin belediye başkanı için, “aday gösterilmeyecek, o yüzden açıklanmadı” propagandası yapıyor. İktidar mensupları bu gerginliği bir an önce sona erdirmeli. 

Aile Bakanı Göktaş Emirdağ'da konuştu: Türkiye bilir, gerçek belediyecilik AK Parti'dir Aile Bakanı Göktaş Emirdağ'da konuştu: Türkiye bilir, gerçek belediyecilik AK Parti'dir

-Yola devam edilecek adaylar…

Bu arada Bolvadin, Emirdağ, Çay, Sultandağı, Çobanlar gibi ilçelerde mevcut başkanlarla yola devam denileceği yönünde bir bilgi aldım. Onu da paylaşmış olayım.

Kaynak: Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.