Karayolları kavşağında tamamlanan alt geçit protokol üyelerinin katılımıyla hizmete alındı. Kurdele kesen protokol üyeleri alt geçidi yürüyerek geçti. 

HER HAFTA BİR AÇILIŞ YAPACAĞIZ

Burada konuşan Başkan Mehmet Zeybek, her hafta bir açılış yapacaklarını söyleyerek şöyle konuştu: “Yatırımlarımız devam ediyor. Bundan sonra her hafta bir açılış yapacağız. 16 tane bekleyen açılışımız var. BU açılışlar devam ederken tamamlanmak üzere olan yatırımlarımız devam edecek. Bundan sonra çalışmaya devam edeceğiz. Bu birliktelikle bunları başarıyoruz. Ayrımız gayrımız yok. Keşke Cumhur İttifakı Milletvekili Mehmet Taytak’ı unuttuk. Sizler vasıtasıyla kendisinin hakkını helal etmesini diliyorum. Diğer açılışlarımıza kendisini inşallah davet edeceğiz. Bu birliktelikle Afyon’a hizmet etmeye devam edeceğiz. Allah hayırlı mübarek eylesin”

AFYON TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Ak Partili Ibrahim Yurdunuseven’den alt geçidin trafiği rahatlatacağını ifade ederek, “Afyon trafiğini rahatlatan bir alt geçit oldu. Belediye başkanımızın dediği gibi yatırımlarımız devam ediyor. Bir yandan siyasi bir ayndan Afyon’a hizmet etme çalışmalarımız devam edecek” dedi

100 YIL BİLE GEÇSE VATANIN VEFAKAT EVLATLARI SİZİ UNUTMUYOR

Daha sonra konuşan AK Partili ALi Özkaya ise, alt geçidin isminin Şükrü Çelikalay olmasından dolayı memnun olduklarını ifade ederek, “Şunu gördük. Vatan millet için kahramanlık yaptığınızda bunun karşılığını Allah mutlaka veriyor. Vatanın refakat evlatları 100 yıl geçsede sizin adınızı unutmuyor. Bundan tam 100 yıl önce 23 Nisan 1920’de bütün millet meclisi açıldığında, Yunan’ı 9 ay boyunca Uşak’ta durduran Çelikalay hocanın adının verilmesi büyük bir vefakarlıktır. Teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi

BURADAN UZUN ZAMAN YÜRÜNMEYECEK ARAÇLAR VIZIR VIZIR GEÇECEK

Son olarak Vali Gökmen Çiçek konuştu. Çiçek, alt geçidi yürüyerek geçtiklerini kaydederek, şöyle konuştu: “Gerçekten mutlu bir gün. Güzel bir hizmete alma töreni ile haftaya başladık. Uzun zaman burada belkide yürünmeyecek. Araçlar vızır vızır geçecek. Biz yürüyerek geçmiş olduk. Bende belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Böyle bir isim düşündükleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Böyle bir güzel günde hayırlı olsun demek dışında bir şey söylemek aklıma gelmiyor. Hayırlı olsun. Diğer bahsedilen açılışları hep berabere görürüz.”