Afyonkarahisar’ın Kütahya yolu üzerindeki mahallesi Sadıkbey’de eşsiz bir lezzetin peşine düştük. Kiremette kavurma… Bu lezzet Sadıkbey Mahallesi’nde Hazal Pide işletmesinde sizleri bekliyor. 14 yıldır bu işi yapan Muammer Çıngırak tarafından işletilen bu işletmenin ünü her geçen gün artıyor.  İşletme bünyesinde mutlaka tadılması gereken lezzetleri şöyle sıralayabiliriz: Lahmacun, etli pide ve kiremitte kavurma…

Kıbrıs gazisi Hasan Yaşar, Sandıklı'da sonsuzluğa uğurlandı Kıbrıs gazisi Hasan Yaşar, Sandıklı'da sonsuzluğa uğurlandı

Sebzeleri Kendi Bahçelerinde Yetiştiriyor

İşletme bünyesinde hazırlanan tüm ürünlerin sebzeleri işletmenin hemen yanında bulunan bahçede yetiştiriliyor. Biberler, domatesler organik bir şekilde yetiştiriliyor ve Hazal Pide salonunda usta eller buluşuyor ve en güzel lezzetlerle sofralarda yerini alıyor. 

Kiremitte Kavurmanın Sırrı Ne?

Muammer Çıngırak, damak tadına büyük önem verdiklerini söyleyerek kiremitte kavurmanın sırrını anlattı. Odun ateşinde pişen, kendi bahçelerinde yetiştirdikleri sebzelerle hazırlanan kiremitte köfte için Muhammer Usta, “Kendimize has 9 çeşit baharat atıyoruz. Bir gelen bir daha geliyor” diyerek oldukça iddialı olduklarını dile getiriyor. 

Gelen Müşteri Ailemizden Biri Gibidir

Muammer Usta, gelen müşterileri ise “ailemizden biri” gibi tanımlıyor. Onlar için şöyle diyor: “Müşteri Allah’ın sana gönderdiği bir rızıktır. Biz gelen müşteriyi aileden biri dükkana girmiş gibi görüyoruz. Sadece müşterimiz değil çalışanlarımızla da bir aile gibiyiz. 5 çalışma arkadaşımla birlikte çalışıyoruz. Aile ortamı var. Eşlerimiz ailelerimiz görüşüyor. Hepsi benim kardeşim” 

Belçika’ya Etli Pide Gönderiyoruz

Muammer Usta, etli pide çeşitleri ile de iddialı olduklarını dile getirdi. Hatta Belçika’ya her ay kargo ile etli pide gönderdiklerini söyledi. Bir müşterilerinin tavsiye üzerine kendilerine geldiğini, pideyi yedikten sonra çok beğendiğini ve Belçika’dan her ay bu pideyi sipariş geçtiğini anlattı. 

Hazal Pide’ye Nasıl Ulaşırım?

Sadıkbey Mahallesi’nde bulunan Hazal Pide’ye nasıl ulaşırım diyenler için hemen bir telefon numarasını buraya bırakalım. 0544 601 95 00… Bu telefonu çevirdiğinizde Muammer usta sizin karşınızda olacak. Şimdiden afiyet olsun. >>Egemen Toprak Çiçek’in Özel Haberi.