Şehir Merkezi’ne sadece 5 km uzaklıkta yer alan Zeytuni Gurme, hazırladıkları köy kahvaltısı ile dikkat çekiyor. Hazırlanan kahvaltının yanı sıra yöresel ürünlerin satışı da burada sunuluyor.

'AK Parti'nin Afyon İl Başkanı Kim Olsun' Temayülü 'AK Parti'nin Afyon İl Başkanı Kim Olsun' Temayülü

- "Öncelikle çevremize satış yapıyorduk, çok beğenildi"

Zeytuni Gurme’nin 10 yıldır işletmeciliğini yapan Oya Özer, “Bu serüven kendiliğinden başladık desek doğru olur. Çevremizde bu peynirleri, zeytinleri sevenlere getirdiğim süreden sonra bir yer açma ihtiyacı oldu, öyle açıldı.” ifadelerini kullandı. 

Whatsapp Image 2024 05 24 At 20.19.23

- Anadolu'nun her yerinden yöresel ürünler burada

İşletmesinde sundukları ürünlerden bahseden Özer, “Önce satış için açıldık. 6 ay kadar sonra da kahvaltı vermeye başladık. Endüstriyel olmayan ürünler zeytinler. Ayvalık, Kuşadası, Antakya, Dikili, Bergama ve Milas’tan gelen ev yapımı zeytinler bunlar. Ayrıca peynirler de endüstriyel değil. Bergama tulumu, İzmir tulumu, Ayvalık tulumu, Antakya peynirleri, Erzincan tulumu gibi çok özel ve de güzel peynirlerimiz var.” dedi.

Whatsapp Image 2024 05 24 At 20.19.22

İşletme sahibi Özer yazın toplanan vişnelerin dondurulup mevsimi olmasa bile reçel yaptıklarını ifade etti.

Whatsapp Image 2024 05 24 At 20.19.22 (1)

- Köy kahvaltısı etmek isteyenlerin adresi burası

Erkmen Beldesi’nde yer alan Karahisar Atış Poligonu çaprazında, Vişneli Kavşağın hemen sağ tarafında hizmet veren Zeytuni Gurme köy kahvaltısı etmek isteyen herkesi buraya bekliyor.

>>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş