Mısırlıoğlu: Afyon’da kilise açmışlar; erkekleri sünnetsiz, kadınları bakımsızlıktan başörtüsü takıyor Mısırlıoğlu: Afyon’da kilise açmışlar; erkekleri sünnetsiz, kadınları bakımsızlıktan başörtüsü takıyor

İklim Turnesi sabah erken saatlerde spor etkinliği ile başladı. Ardından Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi İklim Elçisi ve Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Mehmet Ali Aymaz, çocuklara çevre bilinci ve sıfır atık konularında bilgi verdi.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 14.06.10 (2)

Çocuk oyunlarının da oynandığı etkinliklerde öğrenciler köy sakinlerinin tansiyon ölçümlerini yaparak sağlıklı yaşam ile iklim değişikliğine dair bilgiler verdi. Etkinlikte Şuhut İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan diş fırçası ve diş macunu seti de çocuklara hediye edildi. 

Whatsapp Image 2024 06 10 At 14.06.10 (3)

Öğrencilerin etkinliğine katılan Afyonkarahisar Vali Yardımcısı V. Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, ilçenin tarihi ve kültürel yerlerini öğrencilerle birlikte gezerek onlara bilgiler verdi. Şuhut Keşkek Evi’nde öğrencilere Coğrafi İşaret Tescilli meşhur yöresel lezzet keşkek ikram eden Kaymakam Han, Şuhut ilçesinin turizm değerleri hakkında da öğrencilere bilgiler verdi. 

Whatsapp Image 2024 06 10 At 14.06.11

Çevre Haftası kapsamında 'Hepimizin Bir Dünyası Var' anlayışıyla böyle bir erkinlik düzenlediklerini söyleyen AFSÜ İklim Elçisi Mehmet Ali Aymaz, bu konuda farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. Kendilerine destek veren Afyonkarahisar Vali Yardımcısı V. Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han’a teşekkür eden Aymaz, destekleriyle tüm öğrencilerin moral bulduğunu söyledi.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 14.06.11 (1)

Editör: Kudret Kuş