ING Basketbol Süper Ligi’nin önemli ekiplerinden HDI Sigorta Afyon Belediyespor Başkanı Cömert Küce, Afyon Postası’ndan Nail Azbay’ın sorularını yanıtladı.

BORÇLAR DÖVİZ, GELİR TL

Küce, kulübün kapanıp kapanmayacağı konusu üzerine şunları söyledi: “Kulüp kapanmaz. Türk oyuncularla devam etme durumumuz var. Kurda yaşanan inanılmaz yükseliş var. Borçların döviz olması, gelirlerin lira olması bizi gerçekten çok zorluyor. Yaptığımız bütçe neredeyse iki katına çıktı. Borçlarda öyle tabiki”

BU ŞEKİLDE DEVAM EDİLEMEZ

Bu şekilde devam edilemeyeceğini kaydeden Küce, “Dövizden dolayıda böyle sıkıntılar yaşanıyor gelirlerin azlığından dolayıda böyle bir sıkıntı yaşanıyor. Hepsini bir kaleme oturttuğunuzda böyle sıkıntılar yaşanıyor. Bu şekilde devam edilemez artık. Bugün maçada yabancı oyuncularla çıkıp çıkmayacağımız belli değil henüz” dedi

BİR ÇÖZÜMÜ VAR MI BİLMİYORUM

Sorunun sadece kendileri ile ilgili olmadığını söyleyen Küce, döviz artışından dolayı Türkiye’de böyle bir sorun yaşandığını belirterek şunları söyledi: “Şu şartlarda bizle alakalı bir durum değil. Herhangi bir kişiyide suçlamak doğru değil. Şu anda Türkiye’nin genel durumu ile alakalı. İnanın şu anda herhangi bir çözümü var mı bunuda bilmiyorum. Para lazım. Paranın haricinden bir şey çözülmez. Kulübün borcu ile alakalı ne kadar rakam olduğunu ben paylaşmıyorum.” 

BİR ALT LİGE DÜŞERSEK KAPANIR

Takımın bir alt lige düşmesi durumunda gelirlerinde düşeceğine işaret eden Küce, takımın ligden düşme durumunda kapanabileceğini söyledi. Küce’nin açıklamaları şöyle: “Kulüp bir alt lige düştüğünde zaten kapanır. Çünkü lira gelirleride yüzde 50-60 oranında düşeceği için basketbolu bir alt ligde yaşatmak imkansız. Hele bu borçlarla zaten imkansız.” 

BAŞKAN SÖZLERİNDE DURDU AMA…

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in sözlerinde durduğunu kaydeden Küce, “Belediye başkanı bugüne kadar sözlerinde durdu. Bana ne dediyse yaptı ama maalesef dün ile bugün aynı değil maalesef” dedi

>>Nail Azbay'ın Özel Haberi.