Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapılan toplantıya Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konak, TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Berna Tokman, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Aktepe, Çay Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kaygısız, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Serhat Gümüş, Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gümüşhan katıldı.

Şehrin Sorunlarını Çözmek İstiyoruz

25 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ile Afyonkarahisar’ın sorunlarını belirlemek için toplantı yaptıklarını ve belirlenen 5 temel sorun için bir temsil heyeti oluşturulduğunu söyleyen Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser: “Bizim temel amacımız başta Sayın Valimiz olmak üzere, siyasiler ve diğer paydaşlar ile işbirliği yaparak şehrin sorunlarına çözümler üretebilmekti. 25 STK, 10 kişilik bir temsil heyeti seçti. Tespit ettiğimiz sorunları yaptığımız çalışmaları ve tespit ettiğimiz sorunları rapor haline getirdik. İnşallah Sayın Valimizin de desteği ile bu sorunlar çözüme kavuşacaktır” diye konuştu.

El Ele Vererek Çözüm Üreteceğiz

Daha sonra konuşan Vali Mustafa Tutulmaz: “ATSO öncülüğünde oluşturulan STK platformu şehrimizin sorunlarını tespit ediyor. Sorunlarda öncelik sıralaması yaptılar ve bugün bizlerde o sorunları birlikte ele alacağız. Şehrimizin sorunlarına yönelik siyasiler, STK’lar ve Valilik olarak bizler el ele vererek çözüm yollarını birlikte bulacağız. İşbirliği ve birliktelik ile hareket edildiğinde sorunların daha hızlı ve kolay çözüleceğini düşünüyor, yapılacak toplantının ilimize olumlu sonuçlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında temsil heyetinin tespit ettiği sorunlar istişare edildi.