Afyonspor Kulüp Başkanı Nadir Güzbey, basın toplantısında konuşuyor. Yeni sezon öncesinde merak edilenleri anlatan Güzbey’in basın toplantısında söyledikleri özetle şöyle: 

Afyon'da Voleybol Müsabakaları Tamamlandı: En iyiler belli oldu Afyon'da Voleybol Müsabakaları Tamamlandı: En iyiler belli oldu

Bu Açıklamayı Daha Önce Yapsaydık Kulüp Ligde Kalamazdı

O gün bu açıklamaları yapsaydık bu takım ligde kalmaz. Şehrimizin valisi, belediye başkanı, milletvekillerinin olduğu bir çok toplantı yapıldı. Sorunu çözemediler. Kulübün içinden gelen bazı isimler beni ziyaret ettiler. Kulüp içindeki sıkıntın bildiğimizden çok fazla olduğunu aktardılar ve biz devreye girildi. 

Maça Çıkacak Formamız Vardı

Devlet aklını devreye almak zorundaydık. Kongre kararı alındı. Aday çıkmadı. Afyonspor’un puanı 29. 15 oyuncusu gitmiş. Takımın forması yok. Maça çıkamayacak. Resmi maç dahil yürüyerek maça gidiyorlar. Otelde içecekleri bir bardak su yok. 

23 Milyon TL’lik borç 43 Milyon Yapmışlar

Erkan Çelik yönetiminden gelen borçlardan bahseden Güzbey, “Kasada sözde 10 Milyon var ama kasada 1 kuruş yoktu. Erkan Çelik 23 Milyon’a borçla almış. 43 Milyon’a getirmiş. Kulübü bir kaos içinde aldık. Bu yönetim Afyonspor’u ligden düşürmedi. 85 Milyon’un bu ilde kalmasını sağladı” dedi. 

“Ahlaksızca Afyonspor’u 7 Kişi İcraya Verdiler”

6 Nisan’da Burcu Hanım ile görüşme yaptık. Benim tavsiyelerimiz oldu. Seçim sürecinde halka bir sözü vardı. Süper lig sözü vardı. Bunu yapması için kendi yönetimini oluşturmasını söyledim. Kendisi bizim başkanımız sizsiniz dedi. Ben kendisine sezon sonrasına göre hazırlığını yapın dedim. İstişarelerimiz devam etti. Hala görüşüyoruz. Yönetim çalışması var. Kamuoyunda farklı farklı görüşmeler var. Transfer yapılmıyor diye… Hayır yapılıyor. Bizim yönetimimizden önce çok sıkıntı var. Geçen hafta ahlaksızca Afyonspor’u 7 kişi icraya verdirdi. Başkan hanımın samimi olduğunu düşünüyorum. Geçen gün bana gelen bir sözden rahatsız oldum, sözde Burcu Hanım’dan dolayı başkanlığı bırakacağımı söylemişler. 

Belediyeden Gelen Milyonluk Çekler Nerde? 

-3.5 Milyon TL ile belediyeden gelen çekler nerede? Abisinin çeklerle aldığı aracın fotosu bende var.

-Afyon’a yakışmayan hilebaz, beceriksiz, abisinin gölgesinde kimlik arayan Erkan Çelik’in firmasının ismini takımın başından söküp attık. 

-En kısa zamanda şirketleşme olacak.

-Erkan Çelik’in yaptığı usulsüzlüğü de oyuncumuz Bartu üzerinden yaşandı. Oyuncuyu satmak istedi. Ben kendisine o gün bunun satılması Afyon’a ihanettir. Kendisi “mali sıkıntı var, vali bana verdiği sözü tutmadı” dedi. Bu unutulmaz dedim. Her şey unutulur dedi. Erkan Çelik senin yaptıkların unutulmayacak. 

-Biz yönetim olarak Afyonspor’u güvenli limana yaklaştırdık.

Toplantı devam ediyor… Afyon Postası’ndan Nail Azbay toplantıyı takip ediyor. 

Kaynak: Hanım Sündük