Salar beldesinde yaşayan milli sporcu İbrahim Hıdır Görgülü, 2022 yılında Muaythai branşında Türkiye ve Dünya Şampiyonu oldu.

Bu yıl da kick boksta Antalya'da Türkiye Şampiyonu olan Görgülü, İstanbul'da 51 kiloda Turkish Open WAKO Dünya Kupasını kazandı.

A A 20240526 34684411 34684410 A F Y O N K A R A H I S A R A F Y O N K A R A H I S A R L I S P O R C U N U N G O Z U Y E N I S A M P I Y O N L U K L A R D A.00 00 38 24. Still002

Mesleği "elektrikçilik" olan Görgülü, haftanın 6 günü sabahları binalara elektrik tesisatı döşüyor, akşamları da spor salonunda yeni şampiyonluklar kazanmak için antrenman yapıyor.

İbrahim Hıdır Görgülü, mesleği gereği Afyonkarahisar'da binalara kablo ve elektrik tesisatı döşediğini, evlere anahtar, priz ve lamba taktığını söyledi.

Son üç yıldır mesleğinin yanında dövüş sporlarıyla ilgilendiğini dile getiren Görgülü, şöyle konuştu:

"Evden sabah 8:00' de işe çıkıyor, 18:00'de bırakıyorum. Sonra spor salonuna gelerek antrenman programımı uyguluyorum. Bu benim için tabiki zor oluyor, çünkü işten sonra çıkıp dinlenmek yerine ben azimle hedeflerime ulaşmaya çalışıyorum. Bu şekilde çalışarak şampiyonlukları kazandım."

A A 20240526 34684411 34684410 A F Y O N K A R A H I S A R A F Y O N K A R A H I S A R L I S P O R C U N U N G O Z U Y E N I S A M P I Y O N L U K L A R D A.00 00 23 00. Still001

"Şimdiki hedefim kick boksta Yunanistan'da düzenlecek Avrupa şampiyonluğu"

Görgülü, ailesi ile çevresindeki bazı arkadaşlarının kendisinin hem elektrikçilik mesleğini yapmasını hem de dövüş sporlarıyla uğraşmasını takdir ettiğini kaydetti.

Ringte rakiplerini genellikle nakavtla yendiğini aktaran Görgülü, "Şimdiki hedefim kick boksta Yunanistan'da düzenlecek Avrupa şampiyonluğu. Orada Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum. İlerleyen yıllarda aynı şampiyonluklarımı sürdürmek istiyorum. Elektirikçilik mesleğime de devam edeceğim. Allah'ın izniyle antrenmanlarımı aksatmadan hedeflerime ilerleyeceğim."dedi.

"Spor salonunun elektirikle ilgili sorunlarını çözüyor"

Milli takım antrenörü Berkan Öner de şampiyonalara doyamayan sporcusunun mesleği gereğince çok enerjik olduğunu ve kendisiyle gurur durduğunu vurguladı.

Hıdır'ın mesleğini bazen spor salonunda da kullandıklarına dikkat çeken Öner, "Bazen burada patlayan lambalarımız oluyor. Klimalarımızda sorun olabiliyor. Elektirikle ilgili olan sorunlarımızı şampiyonumuz Hıdır, hızlı bir şekilde çözüyor. Bu avantajımızda spor salonumuzda kullanıyoruz. Hıdır, hem mesleğinde hem dövüş sporlarında başarılı."diye konuştu.

Afyonspor'un yeni sezon rakipleri belli oldu Afyonspor'un yeni sezon rakipleri belli oldu

Egemen Toprak Çiçek'in haberi

Editör: Egemen Toprak Çiçek