Bu kapsamda İhsaniye İlçesine bağlı Kayıhan beldesinde de açılan kursta yıl boyunca hazırlanan ürünler vatandaşların beğenisine sunuldu. Kunduzlu ilköğretim okulunda sergilenen ürünlerde geri dönüşümle hazırlanan elbiseler dikkat çekti. Kullanılmayan ve atıl durumda bulunan perdeler kursiyerler tarafından elbiseye dönüştürüldü. Atıl durumda bulunan perdelerle birlikte kullanım fazlası kumaşlarda çocuk elbiselerine dönüştürüldü. 

Whatsapp Image 2024 06 05 At 12.53.09

Kurs eğitmeni Güler Hançer yıl boyunca kursiyerlerle birlikte özverili bir çalışma yaptıklarını belirterek bu ürünlerin ortaya çıktığını söyledi. 

AK Partili Özkaya: Afyon'a yapılan ve yapılacak olanları izliyoruz AK Partili Özkaya: Afyon'a yapılan ve yapılacak olanları izliyoruz

Whatsapp Image 2024 06 05 At 12.52.58

Serginin açılışına katılan Kayıhan Belediye Başkanı Mustafa Demiray'da geri dönüşümle bir çok elbise yapılmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, atıl durumda bulunan malzemelerin ekonomiye kazandırıldığı için Halk Eğitim Merkezi yetkilileri başta olmak üzere kurs eğitmeni ve kursiyerlere teşekkür etti. 

Sergiye vatandaşlar da yoğun ilgi göstererek hazırlanan ürünleri tek tek inceledi.

Editör: Kudret Kuş