Mecidiye Mahallesi Muhtarı Deniz Özcan, Diyarbakır annelerine desktek ve onların acılarına ortak olmak için Diyarbakır’a gitti.

Türkiye genelinden 24 kadın muhtar başta Diyarbakır olmak üzere Batman, Mardin ve Urfa seyahatine çıktı. İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği’nin ortak organizasyonu kapsamında 24 kadın muhtar Diyarbakır annelerinin acısını paylaştı. Afyonkarahisar’dan bu geziye katılan tek kadın muhtar Mecidiye Mahallesi Muhtarı Deniz Özcan oldu.

Gezi hakkında Afyon Postası’na konuşan Özcan, şunları söyledi:

Son Dakika: YKS yerleştirme sonuçları açıklandı Son Dakika: YKS yerleştirme sonuçları açıklandı

ACILARINI PAYLAŞTIK

İçişleri Bakanlığı ve Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği’nin ortak projesi olarak başta Diyarbakır Annelerini ziyaret ederek annelerine acılarına bir nebzede ortak olabilmek amacıyla orada bulunduk. Batman’da Farkındalık ve Özgüven Eğitim Programı’na katıldık. Diyarbakır, Batman, Mardin ve Urfa’nın tarihi yerlerini gözlemleme fırsatı yakaladık. Bu gezide ülkemizin her yanının cennet olduğunu bir kez daha anladık. Ayrıca gittiğimiz yerlerde Afyon’un güzelliklerini anlatma imkanı yakaladık.

AFYON MUTFAĞINI TANITTIK

Türkiye genelinden Kadın Muhtarlar Dernek Başkanı Serpil Erenoğlu ve 24 kadın muhtar arasında bende yer almaktan, Afyon’u temsil etmekten büyük onur duydum. Gittiğimiz yerlerde Afyonkarahisar’ın mutfağını tanıtıp lokum ikramlarımız oldu. Afyonkarahisar Valiliği başta olmak üzere Diyarbakır, Batman, Mardin ve Urfa Valiliklerine teşekkür ediyorum.