Afyonkarahisar’da Muhtarlar ikinci bir dernek kurdu. Başkan Burcu Köksal’ın çalışmak istemediği Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur’u tasvip etmeyen 16 muhtar istifa etti. İstifa eden muhtarlar Güvenevler Mahallesi Muhtarı Erdal Balıbey Başkanlığı’nda yeni bir dernek kurdu. Bu derneğin isminin Karahisar Muhtarlar Derneği olduğu açıklandı. 

16 Üyenin 7’si Kurucu Üye

Derneğin başkanı Erdal Balıbey olurken diğer yönetimde şöyle oluştu. Örnekevler Mahallesi Muhtarı Çiğdem Yalçın Yangil, Selçuklu Mahallesi Muhtarı Öznur Hız, Beyazıt Mahalle Muhtarı Murat Yılmaz, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Sevgi Ayar, Fatih Mahalle Muhtarı Kenan Uçmak, Yarenler Mahalle Muhtarı Mehmet Akça.

Afyonlu muhtar aldı eline mikrofonu, ağzına ne geldiyse saydı: “Bıktım bu işten” Afyonlu muhtar aldı eline mikrofonu, ağzına ne geldiyse saydı: “Bıktım bu işten”

G S Jf N Fo X A A A M2 Y Y

Yarın İlk Toplantıyı Yapacaklar

Yeni kurulan Karahisar Muhtarlar Derneği yarın Güvenevler Mahalle Muhtarlığı’nda saat 14’de ilk toplantısını basına açık bir şekilde yapacak. Karahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Balıbey, derneğe yeni üye katılımlarının da olacağını söyledi. 

Kaynak: Afra Nur Arslantaş