-Afyon Postası’nın Özel Haberi. 

Corona virüsü tüm dünyada olduğu gibi Afyonkarahisar’da da süratle yayılıyor. Bu yayılımı Sağlık Bakanlığı’nın “Hayat Eve Sığar” adlı mobil uygulamasından görmek mümkün. 

ŞEHRİN KALBİNDE HERYER KIZARIYOR

Bu uygulamadan 2 Eylül sabahı alınan görüntüler gerçekten dikkat çekici. Özellikle Emniyet Müdürlüğü’nün olduğu Birlik Caddesi, PTT’nin bulunduğu Gazlıgöl Caddesi, herkesin gün içerisinde mutlaka uğradığı Ordu Bulvarı, Yeşilyol, Dumlupınar Mahallesi, Kurtuluş Caddesi gibi ana cadde ve mahalleler baştan sona kırmızıya bürünmüş durumda. Yani her yer “yüksek riskli alana” dönüşüyor. 

ATAKÖY BÖLGESİ KIZARIYOR

Aynı uygulamada kırmızı bölgenin yani virüs vakalarının en fazla görüldüğü bir diğer bölge Ataköy ve etrafı olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgede özellikle 297 sokak, 248 sokak, Adnan Menderes Bulvarı gibi noktalardaki kırmızılık dikkat çekiyor. 

OTOGAR KARŞISINDA ARTIŞ VAR

Artışın yaşandığı bir diğer bölge ise Otogar karşısında TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede yaşanıyor. 15 gün öncesine göre bu bölgedeki kırmızı alanında ciddi oranda genişlediği görülüyor. 

15 GÜN ÖNCESİNE GÖRE CİDDİ ARTIŞ VAR

Bundan sadece iki hafta önce Afyon Postası olarak yine Hayat Eve Sığar uygulamasından aldığımız görüntülerle bugün aldığımız görüntüleri karşılaştırdık. Bu karşılaştırmada sadece iki hafta gibi bir sürede kırmızı bölgelerin ciddi oranda artış gösterdiği gözler önüne serildi. 

2 EYLÜL GÜNÜ ALINAN GÖRÜNTÜ

15 AĞUSTOS GÜNÜ ALINAN GÖRÜNTÜ