Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 8 Haziran 2024 Cumartesi günü Afyonkarahisar’da kuvvetli gök gürültülü yağışların beklendiğini duyurdu. Yerel olarak etkili olacak bu yağışların metrekareye 21 ila 50 kilo arasında düşmesi tahmin ediliyor.

Yaz Akşamları Konserleri sürüyor Yaz Akşamları Konserleri sürüyor

Olası Riskler

Meteoroloji, bu kuvvetli yağışların neden olabileceği riskler konusunda vatandaşları uyardı. Yağışlar nedeniyle sel ve su baskınları, yıldırım, yerel dolu yağışı, kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklar yaşanabilir. Ayrıca, bu durum ulaşımda aksamalara da yol açabilir.

Dikkatli Olunması Gerekiyor

Yetkililer, Afyonkarahisar’da yaşayan vatandaşların ve bölgedeki sürücülerin dikkatli olmalarını, gerekli önlemleri almalarını ve meteorolojinin yapacağı güncel uyarıları takip etmelerini önerdi.

Hazırlıklı Olalım

Meteoroloji’nin bu uyarısı doğrultusunda, Afyonkarahisar halkının özellikle sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olmaları, açık alanlarda dolu yağışı ve yıldırım tehlikesine karşı dikkatli olmaları önem arz ediyor. Kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına nedeniyle de dışarıda dikkatli olunmalı.

Muhabir: Hanım Sündük