Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde asansör kazası yaşandı. Bu kaza sonucunda asansöre bakım yapan bir kişi hayatını kaybetti. Gazeteci Nail Azbay, bu gelişmeyi X hesabından duyurarak şunları söyledi: 

“Asansörden kopan bir parça isabet ediyor”

“Az önce bir kadın Afyon Postası’nı aradı. Feryat ederek, “Afyon Devlet Hastanesi’nde asansör kazasında eşim öldü, neden haber yapmıyorsunuz, neden bizim sesimizi duyurmuyorsunuz?” diyerek feryat etti. Olayı yetkilileri sordum. Olay doğru. 17 Mayıs 2024 tarihinde bir asansör firması bünyesinde çalışan işçi yukarıda asansör askıdayken aşağıda çalışma yapıyor. O esnada başına asansörden kopan bir parça isabet ediyor. İşçi ağır yaralı olarak hemen tedavi altına alınıyor.” 

“Yetkililer sorumlu firma diyor, acılı kadın ise çocuklarım yetim kaldı diyor…”

“Hastane bünyesinde hemen ameliyat ediliyor. Fakat ne yazık ki hayatını kaybediyor. Yetkililer burada sorumlunun asansör firması olduğunu, kusurlu olan tarafın hastane olmadığını söyleyerek, “önlem almakla mükellef olan taraf firmadır” diyor. Eşini kaybeden acılı kadın ise, “Bu işin sorumluları cezalandırılsın, benim çocuklarım yetim kaldı” diyor. Ben ise şunu diyorum. Ne zaman alın teri ile ekmeğini kazananların canından olmadığı bir ülke olacağız?” >>Afyon Postası'ndan Kudret Kuş'un Haberi. 

Muhabir: Kudret Kuş