İMG Milli Görüş Yardım Organizasyonu ekibimi Lübnan’da. O ekipbin başında ise Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş var. İMG Milli Görüş Filistin Kampları Sorumlusu olarak bölgede bulunan Karataş, TV Net’e bağlanarak çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Karataş’ın açıklamaları şöyle: 

Binlerce Filistinli Kadın Ve Erkeği Katlettiği Bölgedeyiz

Burada Filistin Kamplarında bulunan kardeşlerimizin selamlarını iletiyorum.  İsrail’in Sabra ve Şatilla bölgesinde binlerce Filistinli kadın ve erkeği katlettiği bölgedeyiz. Milli Görüş Yardım Organizasyonu olarak Türkiye’den ve Avrupa’dan aldığımız bağışları buradaki kardeşlerimiz ile paylaşmak için buraya geldik. Bayram namazı ile bayramın heyecanını hep birlikte yaşamış olduk. Bağışları iletiyoruz. Şimdide kurbanlarımızı kesiyoruz. Bize verilen emanetleri Milli Görüş Yardım Organizasyonu olarak burada ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için çabalıyoruz. 

Afyon'da buralar turizme kazandırılacak:  Uzun Çarşı, Kasaplar İçi, Kadınlar Pazarı... Afyon'da buralar turizme kazandırılacak:  Uzun Çarşı, Kasaplar İçi, Kadınlar Pazarı...

G Q Da48H W0 A Axs Q G

Müslümanlar Bir Araya Geldiği Sürece Karşısında Hiçbir Güç Duramaz

Yardımların ulaşması noktasında sıkıntılar yaşanıyor. Özellikle kurbanlık hayvan bulmak noktasında sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Ama biz yardım kuruluşu olarak partner kuruluşlarla iş birliği ile bu süreci yönetiyoruz. Burada belli saatlerde elektrik ve su verilebiliyor. Kısıtlı imkanlar var. Bizde elektrik ve su kuyusu noktasında yardımlarımız bundan sonra da devam edecek. Çocuklarla bir araya gelmeye çalışıyoruz. Onlara balon, şeker, oyuncak paylaşımlarımız oluyor. Müslümanlar bir araya geldiği sürece karşısında hiçbir güç duramaz.  

Özenle Dağıtım Yapıyoruz

Yardımların en muhtaç olanlara ulaştırmaya özen gösteriyoruz. Milletimizin verdiği emanetlere herkes gibi bizde dikkat ediyoruz. Gazze’de ciddi anlamda su sorunu yaşanıyor. Kurban sonrasında su kuyuları için çalışmalarımız olacak. 

Muhabir: Esma Azbay'ın Özel Haberi.