Yangın, Afyonkarahisar-İzmir karayolundaki termal oteller bölgesinde sabahın erken saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 5 yıldızlı termal bir otelin çatısında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

İhsaniye’de trafik kazası kontrolden çıkıp takla atan otomobilde 2 kişi yaralandı İhsaniye’de trafik kazası kontrolden çıkıp takla atan otomobilde 2 kişi yaralandı

A W225527 03

- Müşteriler otelden tahliye edildi

Dumanlar gören otel çalışanları önce itfaiyeyi arayıp bilgi verirken ardından otelde kalan müşterileri uyandırarak otelden tahliye etti. Kısa sürede çatının büyük bir kısmını saran alevler metrelerce uzaktan görünürken, bölgeye itfaiye ekibi ile polis ve sağlık ekipleri de sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri dumandan etkilenen 6 kişiyi ambulanslar ile hastanelere kaldırdı.

A W225527 04

- Büyük bir kısım zarar gördü

Yangın ekiplerin çok sayıda itfaiye aracı ile gerçekleştirdiği yaklaşık 2 saatlik müdahale sonrası söndürüldü. Ekiplerin olay yerindeki çalışmaları devam ederken, dron ile çekilen görüntüler ise çatının büyük bir kısmının yangından dolayı zarar gördüğünü gözler önüne serdi.

Kaynak: İHA