Afyonkarahisar’da bugün Whatsapp gruplarında bir ses ve fotoğraflar hızla yayıldı. O ses kaydında okullarda şeker görünümlü uyuşturucu dağıtıldığı fotoğraflarla paylaşıldı. Bu ses kaydını dinleyen ve fotoğrafları gören aileler panik oldu. 

O Ses Kaydında Kim Ne Diyor?

Söz konusu ses kaydında şu ifadeler yer alıyordu: “Kızlar bu resimde attığım şey uyuşturucu. Şekerleme adı altında uyuşturucu dağıtılıyormuş. Bizim sınıftaki bir veliye bir polis tanıdıkları bunu yakaladık velilere bunu atın demişler. Böyle bir şey varsa bize bildirin demişler. Bizim veli grubumuzdaki ailelere bunu sormuşlar. Veliler çocuklarına sormuş. Bazı çocuklar bize de dağıtıldı demişler”

Bu ses kaydının hızla yayılmasından sonra Afyon Postası’ndan Gazeteci Nail Azbay, yetkili birimlere ulaştı. Yetkili birimler konuyu inceledikten sonra şu yanıtı verdiler: 

Afyon Sinanpaşa Kaymakamı'ndan şehit ve gazi ailelerine anlamlı ziyaret Afyon Sinanpaşa Kaymakamı'ndan şehit ve gazi ailelerine anlamlı ziyaret

Olay Afyon’da değil Aydın’da Olmuştur

“Şekerleme adı altında okullarda uyuşturucu dağıtılıyormuş” benzeri bir ses kaydının Afyonkarahisar ile ilgilisi yokyur. Bu olay Aydın’da meydana geliyor. Söz konusu ses kaydını Afyonkarahisar’dan ilk paylaşan veliye kadar ulaşılmıştır. Bu çeken veli de ‘bizde de böyle bir şey olabilir temkinli olalım’ düşüncesi ile bunu veli gruplarında paylaşmıştır. “

Fotoğraftaki Uyuşturucu Değil Şekerdir

“Fotoğraftaki hap görünümlü üründe normal şekerdir, uyuşturucu madde değildir. Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’de bu konuda harekete geçmiştir. Hiçbir dağıtım olmadığı tespit edilmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğü’de idarecilerle görüşmüş, bu olayın Afyon ile ilgisi olmadı tespit edilmiştir. Her ihtimale karşı emniyet güçlerimiz tedbirlerini artırmıştır.” 

-Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.