Afyon Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Toplu Sünnet Şöleni bu yıl da coşku ile gerçekleştirildi. Sünnet şöleni kapsamında 55 çocuk sünnet edildi.

Şölen kapsamında çocuklar ve aileleri Zafer Meydanı’nda düzenlenen programda bir araya geldi. Sünnet çocuklarının katıldığı konvoyla başlayan etkinlik mehter takımı gösterisi ve dualarla devam etti. Şölene; Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük, Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“SİZLERİN HİZMETKÂRIYIZ”

İlber Ortaylı Afyon’a konferansa geliyor! Tarih belli oldu İlber Ortaylı Afyon’a konferansa geliyor! Tarih belli oldu

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek programda yaptığı açıklamada merasimin hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başladı. Zeybek; “Ne zaman halkımıza temas eden bir program olsa bunu kendime emir telakki ederek hizmet ediyorum. Hiçbir zaman efendilik taslamadık. Daima sizlerin hizmetkârıyız. Elhamdülillah yapmış olduğumuz çalışmalarda Allah bereketini bizlere veriyor. Kına merasimimizi gerçekleştirdiğimiz bu programda anne ve babaların mutluluklarına ortak oluyoruz. İnşallah bu güzel evlatlarımızın düğünlerini de görmek nasip olur. Evlatlarımız vatanına, milletine, ezanına, bayrağına, insanına, toprağına, faydalı birey olarak topluma karışacaklar. Rabbim yollarını açık, bahtlarını güzel eylesin” açıklamasında bulundu.

BAŞKAN ZEYBEK SÜNNET KINASINI YAKTI

Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde bu tür hizmetlerin devam edeceğini ifade eden Başkanı Mehmet Zeybek ve protokol üyeleri çocuklarımızın sünnet kınalarını yaktı, hatıra fotoğrafları çekildi. Kültür Sanat Akademisi Orkestrası da muhteşem bir konser verdi. Çocuklar ve aileleri orkestra tarafından söylenen şarkılarla doyasıya eğlendi. Meydanı dolduran kalabalık kına gecesinde evlatları ile birlikte şölen havasını doyasıya yaşadı. Kültür Sanat Akademisi Orkestrasının muhteşem performansıyla eğlenen çocuklar ve aileleri oyunlar oynadı, bol bol fotoğraf çektirdi.

55 ÇOCUK ÜCRETSİZ SÜNNET OLDU

Kına gecesinin ardından Park Hayat Hastanelerinde 55 çocuk, uzman cerrah doktorlar tarafından yapılan ön muayenenin ardından sünnet edildi.Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, sünnet olan çocukları hastanede ziyaret ederek, çeşitli hediyeler verdi.Düzenlenen sünnet merasimine Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in yanı sıra Özel Park Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Selim Bodur, Tıbbi Hizmetler Direktörü Dr. Alev Türe ve Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük ve aileler katıldı.
“ETKİNLİĞİMİZE DESTEK OLAN HERKESE GÖNÜLDEN TEŞEKKÜRLER”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Her yıl yapmış olduğumuz geleneksel toplu sünnet şölenimizin bu yıl 55 çocuğumuz müracaat etti. Bu çocuklarımızın sünnet şölenimizi aileleri ve akrabalarıyla birlikte gerçekleştirdik. Bizleri yalnız bırakmayan ve her türlü desteği veren Özel Park Hayat Hastanemize çok teşekkür ederim. Hafta sonu olmasına rağmen tüm ekip olarak destek veren personellerine Cenab-ı Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.Kına gecesi etkinliğinin renkli görüntülere sahne olduğuna dikkat çeken Zeybek; “Dün akşam Zafer Meydanı’mızda 55 çocuğumuzun aileleri ve akrabaları ile güzel bir eğlence gerçekleştirdik. Bugünde hastane yönetimi ile sünnet olan çocuklarımızın kaldığı odalarını ziyaret ederek, anne ve babalarına geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Belediye olarak önümüzdeki günlerde ve yıllarda yine dolu dolu etkinliklere imza atmayı devam edeceğiz” diye konuştu.