"CHP'li Burcu Köksal'ın TOGG markalı makam aracını geri alıp AK Partili başkana verdiler” başlıklı haberimiz sonrasında Sandıklı Belediye Başkanı ve Çevre Hizmetleri Birliği Başkanı Adnan Öztaş bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle: 

Başkan Burcu Köksal’dan Afyon'un ulaşımı ile ilgili önemli açıklama Başkan Burcu Köksal’dan Afyon'un ulaşımı ile ilgili önemli açıklama

“Mehmet Zeybek İçin Süreli Tahsis Edilmişti”

"Haber içeriğinde söz edilen TOGG marka araç, 01 Nisan 2024 tarihine kadar dönemin Birlik Başkanı olarak görev yapan Mehmet Zeybek'in kullanması için Afyonkarahisar Belediyesi’ne geçici olarak tahsis edilmiş bir araçtır. ‘Süreli’ olarak tahsis edilen araç, süresinin dolmasına rağmen Afyonkarahisar Belediye Başkanı olan Burcu Köksal tarafından Çevre Hizmetleri Birliğine iade edilmemiştir. Sözlü görüşmeler sonucunda da teslim edilmeyen aracın, teslim edilmesi için 15.05.2024 tarihinde yazı yazılmış ve söz konusu araç 16.05.2024 tarihinde saat 17:45 civarında ilgililer tarafından Çevre Hizmetleri Birliği’ne teslim edilmiştir. Süresi dolan araç Belediye Başkanı Burcu Köksal tarafından izinsiz kullanılmasından dolayı hukuki sorumluluk taşımaktadır. TOGG marka araç, Çevre Hizmetleri Birliğinin aracı olması dolayısıyla kurumun kullanımına tahsisi yapılmıştır.

“1 saat sonra değil 1 gün sonra dilekçe yazdık”

Haber içeriğinde yer alan "Öğrendiğim kadarıyla, seçim biter bitmez bir saat içinde Afyonkarahisar Belediyesi'nden TOGG marka araç için ‘aracı teslim edin’ yazılı dilekçe gelmiş ve araç bu şekilde geri alınmış" ifadesi doğru değildir. Birlik Meclis Toplantısı 14.05.2024 tarihinde saat 14:00'da başlamış ve 16:00'da bitmiştir. Yani toplantının hemen akabinde haberde belirtilen durum olmamıştır.

“Birlik Başkanlığını Kaybettiği İçin Ofisleri Boşalttırdı”

Öte yandan Çevre Hizmetleri Birliğini suçlayıcı ifadeler kullanan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, Çevre Hizmetleri Birliği toplantısının hemen ardından Birliklere (Çevre Hizmetleri ve Atıksu Birliği) saat 17:00'de "Taşınmaz Teslimi" konulu bir evrakı elden teslim etmiş ve evrakın içeriğinde de "Belediyemizin biriminizce kullanılan bağımsız bölümlere ihtiyacı bulunması nedeniyle taşınmazların ivedilikle boşaltılarak anahtarlarının Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'ne teslim edilmesi hususunda," şeklinde yazı göndermiştir. Birlik Başkanlığını kaybetmesinin ardından Burcu Köksal imzalı yazının alelacele gönderilmesi de toplantının hemen ardından 16:31'de elektronik imza ile imzalanmış ve yazı elden 17:00'da Birliklere teslim edilmiştir. 

“Ofisler Toplantı Sonrası Boşaltılmak İstendi”

Söz konusu ofisler 2011 yılından itibaren Birlikler tarafından kullanılmakta olup, Birliklerin, Meclis toplantısının hemen ardından boşaltılması istenilmiştir. Bununla da kalmayarak toplantının ertesi günü yani 15.05.2024 tarihinde yemekhane biriminden Birlikler aranarak "Yemekhane Hizmetlerinden Yararlanamayacaksınız" denilmiştir.

“Kendine Ait Olmayan TOGG Aracı, Elimden Aldılar Diye Algı Oluşturuyor”

Sayın Burcu Köksal göreve geldiğinde tıpkı algı oluşturmak için makam odasında böcek araması yaptırdığı gibi, kendine ait olmayan TOGG aracı, elimden aldılar demek suretiyle mağdur algısı oluşturmak için alelacele boşattırmak istediği Birlik ofislerinin üstünü örtmenin çabasındadır. 
Yaşanan olaylar hakkında doğru bilgiyi kamuoyunun bilgisine sunarım. Saygılarımla."

>>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş