Afyonkarahisar’ın en işlek caddelerinden olan Ambaryolu artık tek yön… Yakın zamanda belediye ekipleri buradaki orta refüjü kaldırmış ve trafiği tek yön haline getirmişti. 29 Ekim’de çalışmaların tamamlandığı caddede son durum ne? Bunu yerinde görmek için Afyon Postası’ndan Kudret Kuş ve Egemen Toprak Çiçek caddeye gitti. Hem trafiği test etti hem de vatandaşlara yeni uygulamayı sordu. 

Muğla’ya giden Afyonlu domuz sürüsü ile karşılaştı: Bakın sonra neler oldu? Muğla’ya giden Afyonlu domuz sürüsü ile karşılaştı: Bakın sonra neler oldu?

Çift Sıra Park Eden Araçlar Dikkat Çekiyor

Caddede dikey park uygulaması başlamış. Haber ekibimiz zaman zaman Yukarı Ambaryolu caddesinde olduğu gibi dörtlü yakıp çift sıra park eden araçları gözlemledi. Bu noktada şimdiden tedbir alınmasında fayda var. 

Sürücü Olan Vatandaş: Memnun Olduk

Caddede aracıyla geçen bir vatandaşa mikrofon uzattık. O vatandaşımız caddenin yeni halinden memnun olduğunu söyledi. 

Cadde Esnafı Olan Bir Vatandaş: Eskisinden Daha İyi Oldu

Yayalar genişledi. Güzel oldu. Huzurlu bir şekilde insanlarımız burayı kullanıyor. Eskisinden daha iyi oldu diyebilirim. 

Trafik Daha Akıcı Olmaya Başladı

Bir başka vatandaş ise ‘Trafik daha akıcı olmaya başladı’ tespitinde bulundu.  Bence tek yön uygulaması gayet iyi oldu. Kaldırım konusunda da insanlar daha rahat olur. Bayramlarda daha iyi belli olur. Kalabalık bir günde buranın faydası daha net ortaya çıkar. Trafikte de sorun yok. Böyle insanlar aracını park edip alışverişini yapabiliyor. 

-Kudret Kuş ve Egemen Toprak Çiçek’in Özel Haberi.