Afyonkarahisar’da Ordu Bulvarı’nda bulunan iki ağaç iş makineleriyle kökünden söküldü. Çevredeki vatandaşlar durumu belediyeye sorduğunu kendilerine yanıt olarak “budama çalışması yapıyoruz” denildiği öğrenildi. Belediye yetkilileri ağacın neden kesildiğini Afyon Postası’na açıkladı.

Afyon Postası Whatsapp Hattına bir vatandaş tarafından gönderilen görüntü Cuma günü Ordu Bulvarı üzerinde kaydedildi. Görüntülerde bir iş makinesi ve elinde odun kesmede kullanılan hızar yer alan bir kişi görülüyor. İş makinesi ağacın üst kısmından yıkmaya çalışırken elinde testere olan kişi ağacının dip bölgesinden kesmeye çalışıyor.

Görüntünün devamında uzun yıllardır caddede bulunan ağacın gövdesinin orta refüje yıkıldığı görülürken iş makinesinin ağacı kökünden çıkarmaya çalıştığı görülüyor. Bu görüntüleri bizlere ulaştıran vatandaşlar konuyu belediyeye de sorduklarını kendilerine “budama yapıldığı” yönünde bilgi verildiğini bildirerek, “İlk defa iş makinesiyle budama görüyoruz” yorumunda bulundular.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Halka sorduk: Emirdağ’ın en büyük problemi ne? Avrupa’da yaşamak nasıl? Halka sorduk: Emirdağ’ın en büyük problemi ne? Avrupa’da yaşamak nasıl?

Afyon Postası, söz konusu görüntüleri belediye yetkililerine sordu. Yetkililerden gelen açıklamada, bu ağacın polen dağıtan zehirli bir ağaç olduğu, tür olarak ‘ak kavak’ olduğu bu yüzden vatandaşlar tarafından istenmeyen ağaç olduğu, içinin de boşaldığı, rüzgarda bir yere düşüp zarar verme ihtimali göz önünde bulundurularak bu ağacın söküldüğü bildirildi. >>Afyon Postası’nın Haberi.