Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayı boyunca pek çok denetime imza attı. O denetimlerle ilgili bilgiler veren Tarım ve Orman İl Müdürü Özkan Parlak, Afyon Postası’na yaptığı özel açıklama ile ‘çeşitli olumsuzluklar’ tespit edilen işletmeler olduğunu, 5 işletmeye ise toplam 250 bin 913 TL ceza kesildiğini söyledi. Parlak’ın ‘çeşitli olumsuzluk’ diyerek geçiştirdiği konulara açıklık getirmemesi dikkat çekti. 

Belediye Başkanı Burcu Köksal ile ilgili flaş gelişme: Suç duyurusunda bulunuldu Belediye Başkanı Burcu Köksal ile ilgili flaş gelişme: Suç duyurusunda bulunuldu

5 İŞLETMEYE TOPLAM 250.913 TL CEZA

Parlak, “Ramazan ayı denetimleri kapsamında İlimiz genelinde 1196 adet denetim gerçekleştirilmiştir. Yine bu kapsamda muhtelif gıda ürünlerinden 36 adet numune alınarak analizleri yapılmak üzere Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüklerine gönderilmiştir. Yapılan bu denetimlerden 59 adetinde çeşitli olumsuzluklar tespit edilerek 5 işletmeye toplam 250.913 TL. İdari Para Cezası Yaptırımı uygulanmıştır.”

TAĞŞİŞ LİSTESİ 2 YILDIR VATANDAŞTAN GİZLENİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı, teamüllere göre yılda en az 2 defa yayınlaması gereken gıdada taklit ve tağşiş listesini yaklaşık 24 aydır yayınlamayarak, hileli gıda üreten firmaları halktan ve kamuoyundan saklaması tepkilere neden oluyor. >>Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.