Halk Günü Toplantılarının mahalle sakinleri ile doğrudan iletişim kurmak ve onların ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek ve çözüm üretmek adına çok faydalı olduğunu vurgulayan Burcu Köksal; mahalle sakinlerinin şikayetlerini dinleyerek çözüm önerilerini değerlendirdi.

- YÜNTAŞ Genel Müdürü’nü aradı

Halk Ekmek Büfesi’nin çalışma saatlarinden dolayı şikayetlerini dile getiren mahalle halkı, büfenin çalışma saatleri ile ilgili düzenleme yapılmasını istedi. Bunun üzerine Belediye Başkanı Burcu Köksal, YÜNTAŞ Genel Müdürü Kemal Doğan’ı arayarak büfenin sabah 8’de açılması yönünde talimat verdi.

Whatsapp Image 2024 06 07 At 17.45.15 (2)

- Gözyaşlarını tutamadı

Engelli bir vatandaş ise akülü aracının arızalandığı, belediyenin sosyal tesislerinden kendisini geri çevirdiklerini söyleyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Burcu Köksal bunun üzerine ilgili müdürlüğe talimat vererek konunun takipçisi olacağını ifade etti. Mahalle sakini olan başka bir vatandaşın, “Geceleri burası tinerci ve hırsız dolu oluyor. Eşyalarımızı çalıyorlar. Sizden ricam mahallemize bir MOBESE kamerası.” sözleri üzerine Burcu Köksal konuyu Emniyet Müdürlüğü ile görüşüp sorunu çözeceklerini belirtti. 

Whatsapp Image 2024 06 07 At 17.45.15 (1)

- Başıboş köpekler çok fazla

Mahalle sakini bir vatandaş sokak köpeklerinden dolayı mahallede sorun olduğunu söyleyerek “Başıboş sokak köpekleri çok fazla mahallemizde. Zabıta geliyor yakalamak için bazı vatandaşlar kendilerinin olduğunu söyleyip vermiyorlarmış” dedi. Belediye Başkanı Burcu Köksal ise Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ile görüşeceklerini söyleyerek sahipsiz köpeklerin barınaklarda kısırlaştıracaklarını söyledi.

- İkinci sınıf vatandaş muamelesi görmekten bıktık, usandık

Bir başka vatandaş ise “20 yıldır deprem evlerinde oturuyorum. 20 yıldır buraya camiden başka çivi çakılmadı. Köyden gelen akrabalarımız ‘Yahu burası ne böyle? Biz köyde daha iyiyiz’ diyorlar. Artık dolmuş şoförlerine deprem evlerinde oturuyoruz demekten korkar olduk. Öğretmenlerimiz okulda mağdur, biz mahallede mağdur olduk. Lütfen rica ediyorum, hiçbir şey yapılmadı buraya. Yalvarıyorum, birazcık ilgi. İkinci sınıf vatandaş muamelesi görmekten bıktık, tükendik. 2024 yılında böyle bir mahalle hala var.” dedi. Konuyla ilgili Burcu Köksal, gerekli talimatları vereceğini, mahallede belediye ait bir binanın market olması konusunda çalışma yapılacağını ve konunun takipçisi olacağını söyledi. 

Türkiye Finans'tan taşıt kampanyaları Türkiye Finans'tan taşıt kampanyaları

Mahalledeki sorunların hepsini tek tek dinleyen Başkan Köksal, sorunları çözmek için çalışacaklarını ifade etti.

Muhabir: Kudret Kuş