Afyon’da O Mahalledeki Eve Yılan Girdi: Olanlar Oldu... Büyük Panik... Afyon’da O Mahalledeki Eve Yılan Girdi: Olanlar Oldu... Büyük Panik...

Atatürk Kongre Merkezinde (AKM) gerçekleştirilen iki törende İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve Finansman, İngilizce İşletme, İşletme ile Maliye Bölümlerinden mezun olan öğrenciler kep attı.  Törene; AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, İİBF Dekan V. Prof. Dr. Gökhan Demirtaş ve Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Hale Fulya Kaya, Dr. Öğr. Üyesi Ali Balkı ile AKÜ öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Afyon Postası olarak bizler de öğrencilere mikrofon uzatıp duygu ve düşüncelerini sorarak “Çalışma hayatında maaş beklentiniz ne kadar?” diye sorduk.

İşte aldığımız bazı cevaplar;

- “25-30 bin lira maaş beklentim var”

“Uzaktan gelmedim burayı da sevdim. Vazgeçmek de biraz zor olacak. Mezuniyet hepimizin ortak amacıydı, güzel oldu. Mali müşavirlik düşünüyorum. İlk baştaki maaş beklentim 25-30 bin lira.”

- “Yurt dışında haylim olduğu için 2-3 bin dolar”

“Gelecekte kendi şahsi işimi kurmak istiyorum. Meyve sebze üzerine. Maaş beklentim yurt dışında olduğu için 2-3 bin dolar civarı.”

- “Türkiye şartlarında rahat edebileceğim bir maaş beklentim var”

“Mezun olduğum için mutluyum. 4-5 yıl hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor ama inanın 5 dakika gibi geçiyor. O yüzden her anı yaşamak gerekiyor. Gelecekte akademisyenlik hayalim var. Maaş beklentim ise Türkiye şartlarında rahat edebileceğim bir maaş beklentim var. Net sayıyı belirleyemedim henüz.”

- “Kendimi yüksekte gören bir insanım, maaş beklentim de yüksek”

“Genç girişimci olarak atılmak istiyorum. Bunun da derslerini aldığımı düşünüyorum. Kendi işimi yapmayı düşünüyorum. Ben biraz kendimi yüksekte gören bir insanım, yüksek bir maaş beklentim var, rakam vermeyeyim.”

Röportajın tamamı Afyon Postası Youtube kanalında yayında.

>>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş