-Afyon Postası'nın Haberi. 

Dünya genelinde etkisini artıran korona virüsü, Afyonkarahisar’da da etkisini artıyor. Geçtiğimiz hafta konuşan Afyon Tabip Odası Başkanı Alev Türe halkı uyarmıştı. Vakaların 2-3 kat şehir geline arttığını, yoğun bakımların dolduğunu, her 3 aileden birinin virüse yakalandığını söyleyen Türe, halka dikkatli olmaları çağrısında bulunmuştu.

MİLLİ BİRLİK, GAZLIGÖL, ORDU BULVARI VE ATAKÖY

Sağlık Bakanlığı’nın HES uygulamasına göre Afyonkarahisar’da ki “yüksek riskli bölge” sayısı giderek artıyor. Şehir merkezinde insanların çok yoğun olduğu Milli Birlik, Gazlıgöl Caddeleri, ordu Bulvarı, Kurtuluş Caddesi ve Ataköy bölgesi baştan sona kırmızıyla kaplandı. Yani bu bölgeler yüksek riskli bölgeye dönüştü.  Aynı şekilde Sahipata’da TOKİ konutları ve etrafından bölgede alarm veriyor. 

SANDIKLI VE DİNAR KIPKIRMIZI!

Afyonkarahisar’ın en büyük ilçelerinden olan Sandıklı ve Dinar’da da manzara aynı. HES uygulamasına göre bu ilçelerdede her yer kırmızı alarm veriyor. Sandıklı’da Ofis, İstasyon, Afyon ve Yunus Emre Caddeleri başta sona kırmızı halkanın içine dahil oldu. Dinar’da ise kırmızı bölge yayılımı genişliyor. Eski Denizli Caddesi, Üçkavak Caddesi, Isparta Caddesi gibi bölgeler yüksek riskli bölge olarak karşımıza çıkıyor.