Ambaryolu’nda geçtiğimiz bayramlarda trafiği ve hayatı felç eden pazar’ın kurulup kurulmayacağı gündem olmuştu. Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı öncesi yine tartışma konusu olan pazar yeri tekrardan gündeme geldi.

Burcu Köksal ile Rifat Hisarcıklıoğlu buluştu: ‘Kalkınmak için üretim, gelişmek için üretim’ mesajı Burcu Köksal ile Rifat Hisarcıklıoğlu buluştu: ‘Kalkınmak için üretim, gelişmek için üretim’ mesajı

-Belediyeden esnafa bildiri

Ambaryolu’nda esnaf olan bir vatandaş Whatsapp ihbar hattımıza ulaşarak belediyenin esnaflara araçlarını çekmesi konusunda yazdığı yazıyı gönderdi. Belediyenin yazısında “13/14/15 Haziran 2024 tarihlerinde Kadınana Caddesinde esnaflar tarafından sergi açılacağından dolayı belirtilen tarihlerde aracınızı cadde üzerine koymamanız rica olunur” ifadeleri yer aldı.

-“Pazar yeri mi bu cadde? Esnaf mağdur olacak”

Mağdur olduklarını ifade eden esnaf, “Belediyemiz görev başında. Çarşı ve cadde esnafı hiçe sayılarak caddeye sergi açtıracaklar. Pazar yeri mi bu cadde? Esnaf olarak mağdur olacağız. Sesimizi duyurmak için size ulaşıyorum.”

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı öncesi de kurulan pazar yeri hakkında Belediye Başkanı Burcu Köksal, “Bir sonraki bayrama Ambaryolu’ndaki o görüntüden kurtulacağız” demişti.

Muhabir: Kudret Kuş