Denetim, geçtiğimiz gün akşam saat 00.00-03.00 saatleri arasında yapıldı. Denetime İl Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü, Deftardarlık personeli ile Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) ve 6 Jandarma Asayiş Timi olmak üzere toplam 45 personel katıldı.  

Neler Bulundu?

2 içkili restaurantın yapılan denetimi sonucunda; her 2 restoranda, İş Kanununa Muhalefet/SGK Kanununa Muhalefet, 4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanununa Muhalefet, 213 Sayılı Vergi Usul Kanununa Muhalefet suçlarından idari para cezaları uygulanmıştır.

18 yaşından küçük kişi alkol alırken yakalandı

İçkili restaurant içerisinde (18) yaşından küçük şahsın müşteri olarak alkol aldığının tespit edilmesi üzerine tutanak tanzim edilerek adli ve idari işlem başlatılmış ve çocuk şahıs ailesine teslim edilmiştir. İçkili restaurantta çalışan (1) şahıs hakkında 1774 Sayılı Kimlik Bildirim Kanunu'na Muhalefet suçundan iş yeri sahibine idari para cezası uygulanmıştır.

Jandarma Bülten-2-foto-6

Av Tüfekleri Bulundu

İçkili restaurantlarda, Jandarma personeli tarafından yapılan aramalar sonucunda, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiştir. >>Afyon Postası'ndan Egemen Toprak Çiçek’in Haberi. 

Her yerde aranıyordu... 13 yıl cezası olan şahsı Afyon'da jandarma yakaladı! Her yerde aranıyordu... 13 yıl cezası olan şahsı Afyon'da jandarma yakaladı!