Afyon Postası’ndan Gazeteci Nail Azbay, Çayırbağ’daki hayvan pazarına giderek pazarın nabzını tuttu. Bir üreticinin söylediği şu söz dikkat çekti: “Üretemiyoruz, bıktık artık, bu hayvanları satılım bırakacağız artık, millet dağdan at, eşek tutup kessin artık” dedi

Zafer Havalimanı TEKNOFEST’e hazır: İnsansız Hava Araçları yarışması burada yapılacak Zafer Havalimanı TEKNOFEST’e hazır: İnsansız Hava Araçları yarışması burada yapılacak

Afyon Postası sokağın, üretimin, üreticinin sesi olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gazeteci Nail Azbay bu hafta Çayırbağ hayvan pazarındaydı.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde pazarın nabzını tutan Azbay, pek çok kişinin görüşünü aldı.

Üreticilerin büyük bir bölümü yem fiyatlarının 350-400 TL samanın ise 2 bin TL bandına geldiğini, girdi maliyetlerinin ciddi oranda arttığını söyleyerek sıkıntılı bir süreç yaşadıklarını dile getirdi.

Bazı kesimler böyle derken bazı kesimlerde maliyetler artsa da pazarın hareketli olduğunu hayvan fiyatlarının da yerinde saymadığını gayet güzel kazanç elde ettiklerini dile getirdi.

Bir vatandaşın söylediği şu sözler ise dikkat çekti: “Üretemiyoruz, bıktık artık, bu hayvanları satılım bırakacağız artık, millet dağdan at, eşek tutup kessin artık”

Röportajın tamamı videoda...