Afyonkarahisar'da düzenlenen Uçurtma Şenliği bu yıl da büyük bir coşku ile gerçekleşti. Kent Ormanı'nda yapılan 35. Uçurtma Şenliğine katılım yoğun oldu. 60'ya yakın uçurtma sahibi, yarışmada derece almak için kıyasıya mücadele etti.

Uçurtma şenliğine katılanlar uçurdukları uçurtmalarla gökyüzünü adeta renklendirdi. Aileleriyle birlikte çocuklar, uçurtmalarını daha yükseğe uçurabilmek için çaba sarf etti. Büyükleri de zaman zaman çocukların heyecanına ortak olarak uçurtma yarışına dâhil oldu. Renkli görüntülere sahne olan şenlikte özellikle küçük yaştaki çocukların mutlulukları dikkat çekti. Metrelerce yüksekliğe ulaşan uçurtmalar dakikalarca gökyüzünde dalgalanarak güzel bir görüntü oluşturdu. Etkinlikte ayrıca Kültür Sanat Akademimiz tarafından konser de verildi. Şenlikte katılımcılara ve misafirlere çeşitli ikramlarda da bulunuldu. Heyanlı ve keyşfli vakit geçiren vatandaşlar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve ekibine etkinlik nedeni ile teşekkür etti. 

YARIŞMA İKİ KATEGORİDE YAPILDI 

Uçurtma Şenliği iki kategoride yapıldı. En güzel uçurtma ve en güzel uçan uçurtma dalında dereceye girenler ödüllerini düzenlenen törenle aldı. Yarışmanın jüri üyeliklerini Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ahmet Ertürk, İscehisar Kültür Müdürü Ahmet Levent Zeybek, Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni H. Hüseyin Elmas, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Meltem Kaptan yaptı.

Zafer Müzesi hakkında Vali Yiğitbaşı’ndan flaş açıklama Zafer Müzesi hakkında Vali Yiğitbaşı’ndan flaş açıklama

BİSİKLET, TABLET VE AKILLI BİLEKLİK KAZANDILAR

En güzel Uçurtma dalında birinci Melek Çiğirdik, ikinci Yusuf Emre Yılmaz, üçüncü ise Yusuf Bursalıoğlu oldu. En Güzel Uçan Uçurtma Dalında ise birinci Berat Yılmaz, ikinci Hasan Kayra Akgün, üçüncü ise Ensar Emir Öztürk oldu. Her iki kategoride birincilere bisiklet, ikincilere tablet üçüncülere ise akıllı bileklik hediye edildi.