Toyota Türkiye "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" için özel sporcularla maça çıktı Toyota Türkiye "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" için özel sporcularla maça çıktı

AKSAM, Afyonkarahisar Oğuz Boyu Yörükler Türkmenler Derneği ve Afyonkarahisar Kültür Turizm Derneği tarafından organize edilen Afyonkarahisar Velisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in destekleri ile yapılan Cumhuriyet’in 100. Yılı Türk Dünyası Şöleni buruk başladı. İsrail’in Filistin’e yaptığı bombardıman nedeniyle 3 günlük yas ilan edilmesi nedeniyle etkinlikler gecikmeli olarak yapılıyor. 

Zafer Meydanı'nda Dragos Musiki Korosu sahne alacak

Zafer Meydanı'nda yapılacak olan etkinliklerde bu gün Halk oyunları, Saraband konseri ve Dragos Musiki Derneği korosunun konserleri yer alacak. Afyonkarahisar Oğuz Boyu Yörükler Türkmenler Dernek Başkanı Şakir Altıntaş, “Zafer Meydanında yapılacak olan etkinliklerimize tüm Afyonluları bekliyoruz. Bu gün çok özel bir koro var. Dragos Musiki Korosu farklı dillerde Türkülerimizi kendine özgü yorumları ile sizi Balkanlardan Anadolu’ya, Kafkaslardan Mezopotamya’ya götürecek. Her gün farklı müzikler ve kültürlerle tanışmak isteyenler Zafer Meydanına gelsinler” dedi. 

Saraband gurubu sahne alacak

Dernek Başkanı Altıntaş, “Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklar olan Afyonkarahisar’da Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamak için yola çıktığımızda Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Valimiz Doç Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve Vali Yardımcımız Mehmet Keklik her zaman yanımızda oldular. Afyonkarahisar’a yakışır bir etkinlik yapmak için destek olan sponsorlarımıza da teşekkür ediyoruz. Bu gün Zafer Meydanı'nda Bolvadin Yankı Halk oyunları ekibi, Afyonkarahisarlı genç müzisyenlerden oluşan Saraband gurubu ve Dragos Korosunun konserleri olacak. 

22 Ekim 2023 Pazar Programı

10.00 - Şölen alanının ziyarete açılışı 

13.00 – Çocuk animasyonları 

18.00- Bolvadin Yankı Halk Oyunları

18.45- Konser Saraband

19.45-Konser Dragos korosu 

-Egemen Toprak Çiçek'in Haberi.