Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar’da 4 olan belediye sayısını 6’ya yükseltti. Afyonkarahisar merkez ve Dinar gibi önemli yerleşim yerlerini kazanan CHP, uzun yıllardır yönettiği Dazkırı’yı kaybetti. 31 Mart’ta CHP’nin kazandığı ve kaybettiği belediyeler nereler? İşte bu sorunun yanıtı…

Dazkırı kaybedildi

CHP, 10 yıldır yönettiği Dazkırı’yı kaybetti. Dazkırı’da AK Parti’nin adayı seçimi kazanan taraf oldu. 

İhsaniye kaybedildi

CHP, 5 yıl önce kazandığı AK Parti’nin Afyonkarahisar’daki kalelerinden olan İhsaniye’yi yeniden Ak Parti’ye kaptırdı. 

Afyonkarahisar Belediye Meclis Toplantısı- Burcu Köksal ile ilk toplantı... Flaş mesajlar... Afyonkarahisar Belediye Meclis Toplantısı- Burcu Köksal ile ilk toplantı... Flaş mesajlar...

Afyon Merkez kazanıldı

Afyonkarahisar Merkez Belediyesi çok partili dönemden sonra ilk defa CHP tarafından kazanıldı. CHP’nin adayı Burcu Köksal, Afyonkarahisar’ın ilk kadın belediye başkanı oldu. 

Başmakçı kazanıldı

MHP tarafından yönetilen Başmakçı yüzde 41 oranında alınan oyla CHP tarafından kazanılan ilçeler arasında yer aldı. 

Dinar kazanıldı

AK Parti tarafından yönetilen Dinar, uzun yıllar sonra yeniden CHP tarafından kazanılan bir ilçe oldu. Dinar’da ipi göğüsleyen kişi Veysel Topçu oldu. 

Evciler kazanıldı

CHP, Evciler ilçesinde de seçimi kazanan taraf oldu. Evciler’de CHP’nin kadın adayı Berrin Uğurlu, Ak Parti’ye karşı seçimi kazandı. 

Karaadilli’de de CHP Kazandı

Karaadilli Beldesi’nde de CHP adayı Ak Parti adayı geride bırakarak seçim kazandı.  Yeşilçiflik beldesinde de yine CHP kazandı.

İşte tüm kazanılan ve kaybedilen beldeler:

Ekran Resmi 2024 04 02 14.10.52