Afyonkarahisar’ın Döğer Beldesi’nde 2022 yılında başlatılan Frigya Atlı Spor, Binicilik ve Okçuluk Merkezi projesi, müteahhitin işi bırakmasıyla yarım kaldı. 150 günde tamamlanması planlanan proje, 2 yıldır ilerleme kaydedemedi.

Milli Servet Heba Oluyor

Projenin atıl durumda kalması nedeniyle milli servet heba oluyor. Yarım kalan projede herhangi bir çalışma yapılmadığı için önemli bir yatırım atıl durumda bekliyor.

İGM Başkanı Siper Köylerin İhtiyaçlarını Tespit Ediyor İGM Başkanı Siper Köylerin İhtiyaçlarını Tespit Ediyor

Whatsapp Image 2024 07 01 At 09.48.55

Gazeteci Nail Azbay’dan Tepki

Afyon Postası'ndan Gazeteci Nail Azbay, yarım kalan yatırımın yerine giderek bir video yayınladı. Azbay, milli servetin burada heba olduğunu belirterek yetkililere seslendi ve projenin tamamlanması için çağrıda bulundu.

Whatsapp Image 2024 07 01 At 09.48.56

Frig Vadisi'nin Cazibe Merkezi Olacaktı

Bu merkez ile birlikte Afyonkarahisar’ın yanı sıra Kütahya ve Eskişehir sınırları içerisinde bulunan Frig Vadisi’nin daha çok ziyaretçi çekmesi bekleniyordu. Ayrıca, ata sporu binicilik ve okçuluğun da vadide tekrar hayat bulması hedeflenmişti. Eski Vali Gökmen Çiçek döneminde başlatılan çalışmalarla bölgenin cazibe merkezi olacağı belirtilmişti.

Whatsapp Image 2024 07 01 At 09.48.56 2

Emre Gölü Yanında İnşa Edilen Tesisler

Emre Gölü yanında inşa edilen binicilik ve okçuluk pisti, çocuklar için At Binme Alanı, tribün ve seyir tepesi bu merkezin içinde yer alacaktı. Ancak, proje tamamlanamadığı için bu alanlar da atıl durumda kaldı.

Muhabir: Esma Azbay'ın Özel Haberi.