Dazkırı Belediye Spor, yaptığı açıklamada, Karahisagücüspor ile oynanan maçta hakem Abdullah Yılmaz’ın, kendisine yönelik herhangi bir sözlü veya fiziki müdahale olmamasına rağmen sahayı terk ederek maçı tatil ettiğini belirtti. Bu durumun, hem Karahisargücü takımını hem de 150 km yol kat ederek maça gelen Dazkırı Belediye Spor’u mağdur ettiği vurgulandı.

Centilmen Takım Vurgusu

Dazkırı Belediye Spor, sezon boyunca 6 maçta 6 galibiyet aldıklarını ve sadece 3 sarı kart görerek centilmen bir takım olduklarının altını çizdi. Hakemin, kameralar ve çevik kuvvet ekipleri önünde fiziki temas olmadığı halde sahayı terk etmesi, kamuoyunda ve emniyet güçleri arasında yanlış algılar oluşturdu.

Yanlış Karara Tepki

Hakem Abdullah Yılmaz’ın darp raporu almaya çalışmasının sağlık çalışanlarını da zor durumda bıraktığı belirtilen açıklamada, kamera görüntülerinin hakemin fiziki temas olmadan sahayı terk ettiğini doğruladığı ifade edildi. Dazkırı Belediye Spor, gerçek dışı beyanlarla kulübü mağdur etmeye çalışan hakemlere izin vermeyeceklerini ve konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti. 

EURO 2024 başlıyor: A Milli Takım'ın maç takvimi ve detaylar EURO 2024 başlıyor: A Milli Takım'ın maç takvimi ve detaylar

Muhabir: Egemen Toprak Çiçek'in Haberi