Afyonkarahisar’ın Evciler İlçesine bağlı Baraklı Köyü’nde 3 yıldır yaşanan su sıkıntısına vatandaş isyan etti.

CHP’li Burcu Köksal’a dertlerini anlatan Baraklı Köyü sakinleri su ve elektrik ihtiyaçlarının hat safhaya ulaştığını belirtti.

KUYUDA SU BİTMEK ÜZERE

Baraklı Köyü Muhtarı Ramazan Cerit’de bu konuları dile getirerek şöyle dedi: “2 dönemdir köy muhtarıyım. 3 senedir köyümüzde su sıkıntısı var. Her yıl pompaya 3-4 metre boru ekleniyor. Bu çözüm olmadı. Şu anda kuyumuzdaki su seviyesi iyice düştü. Ve bulanık akmakta. Yeni sondaj açıp içme suyu sorununu çözmeye çalışacağız. 2 senedir bir türlü sonuç alamadık. Özel İdare bence yeniden yapılanmalı. Uzak olduğumuz için hizmeti aynı anda alamıyoruz.”

ELEKTRİK YETERSİZ

“1999 Dinar Depremi’nde yeniden kuruldu. Evlerde süt sağım makineleri, çamaşır makineleri olsun elektriğe bağlı olduğu için trafo yeterli gelmiyor. Köydeki direklerin ve trafonu değişmesi gerekiyor. Ayrıca köy çevresine elektrik direği çekilmeli ve burada sulama suyu ihtiyacının da giderilmesinde fayda görüyorum.”

Yine köy halkıda konuşarak elektrik voltajının yetersiz kaldığını belirterek problem olduğunu söylediler. Bir gece 20 defa elektrik kesiliyor diyen vatandaş, aynı zamanda su sorunu olduğunu saniyede 2.5 litre su çıktığı ifade ediliyor. >>AFYON POSTASI’NIN HABERİ.

Karadağ'da mahsur kalan Afyonlu işçiler ile ilgili sıcak gelişme Karadağ'da mahsur kalan Afyonlu işçiler ile ilgili sıcak gelişme