İşte esnafların verdiği yanıtların bazıları: 

*Pandemi bizi çok etkiledi. Yüzde 50-60 oranında etikilendik. Küçük esnafın hali harap yani. Küçük esnaf bitti. Hastalık bizi bitirdi. 

*Olan bize oluyor. Çekin kasamı görün. Millet oturuyor. Kapanmayı ilk zamanlar yapsa daha iyi değil miydi? Ben AK Parti’ye oy verdim. Bu sefer tadını tuzunu yediler. Pandemiden önce başladı. Pandemi ile birlikte tamamen durdu. Toz pembe anlatılıyor. Öyle değil. Ödemeli işler yapmasın. Havaalanı yaptı biz parasını ödüyoruz. Uçak inip kalmıyor.  Yapmasaydı. Eskiden havaalanı mı vardı? Geçen sene 35 liraya aldığımız ayçiçek yağı 80 lira oldu. Şapkasını önüne koyup düşünsünler. Hepimiz dolduk. Millet korkusuna konuşamıyor. 

*İşler hiç iyi değil. Şu anda sadece yiyeceğimiz içeceğimiz çıkıyor. Hiç bir şekilde borçlarımızı kiralarımızı ödeyemiyoruz. Paso geriye gidiyoruz. Şu anda saat 14.30 3 kişi traş ettim. 50-60 lira kazandım. Böyle giderse küçük esnaf bitecek. Benim gücüm yok. Şu anda karnımız doysun diyorum. Şu anda benim 70-80 bin lira borcum bar. Verilen 25 bin lira kredi borcu var. Kartlar var. Benim sadece aylık faturalarım 2500 lira. Sana bana yasak var. Başkasına yok. 

*İşler çok güzel. Bildiğiniz gibi değil. Paçalarımızdan para akıyor.  Siz bu söylediklerimi yayınlayamazsınız. Ben saat 14.30 itibariyle bir kişiyi tıraş ettim. Ben 5 nüfuslu bir aileyim. Yiyip içecek misin, elektrik doğalgaz faturalarını mı ödeyeceksin? Neyi ödeyeceğim. Memlekette Suriyeli kadar değerimiz kalmadı. İş güç yok. Destek verdiği 1000 lira kime yeter? İnsanın okuyan çocuğu varsa evi kiraysa ne yapacak? 

*İşler berbat. Kendi açımdan söylemiyorum. İşlerim iyi diyen kişi yalan söylemiş olur. İşlerin üçte birini yaparsak şükrediyoruz. Çorbasını kaynatıyorsa otursun şükretsin. Berberler 2-3 ay kapattı. Onlara destek verildi mi? İnsanlar konuşmaktan korkuyor. Gerçekleri söyleyemiyorlar. Bir şey söyledin mi falan kişi şunu söylemiş GBT’sine bakın araştırın deniliyor. Herkesin konuşmaya hakkı var. 

*Benim durumum iyi. İsyan yok. Şükredeceğiz. Mücadele edeceğiz. Kötü insanlara fırsat vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanıda başbakanda poliste askerde biziz. Biz hür yaşayacağız. Herkes hür bir şekilde konuşuyor. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Devletimize Allah güç kuvvet versin. Allah Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. 

*İşlerimiz bizim çok güzel. Pandemi nedeniyle bazen kötü olduğu günler oldu. Durumu çok kötü olan arkadaşlarımızda var. Ben kendi adıma iyiyim diyorum. Pandemi nedeniyle bisiklete olan ilgi artınca bizimde işimiz arttı. 

*Tüm esnafta olduğu gibi bizimde işlerimizde yavaşlama var. Biz tüm tedbirleri aldık. Ben berberler odası başkan yardımcısıyım. Bizim talebimiz olmuştu. Birebir temas halinde olduğumuz için covid-19 aşısında berberlerin öncelikli sıralamada yer almasını talep ettik. Cumhurbaşkanımız sağolsun 3 ay boyunca 1000 liralık destek verdiler. Bu desteğin 3 ay daha sürmesini talep ediyoruz. Bu destekte esnafımıza yine can suyu olacaktır.