Geçtiğimiz günlerde AK Parti’den ihraç edilen Sinanpaşa ilçesine bağlı Düzağaç Beldesinin Belediye Başkanı hakkında bugün flaş bir iddia gündeme atıldı. İddialara göre arazisinden yol geçen Halil Başak isimli vatandaş eniştesi Recep Er duruma itiraz etmek için belediyeye gitti. Başkanlık makamına geçen vatandaşlar burada Belediye Başkanı Muammer Işıklı tarafından önce tehdit ve küfür edildiklerini iddia etti. Işıklı’nın Halil Başak’ı da kolunda delici bir aletle yaraladığı iddialar arasında .

Aslen Düzağaç Kasabası’ndan olan ancak İzmir’de yaşadığını söyleyen Halil Başak isimli vatandaş, yaşadıklarını  Afyon Postası’na şu sözlerle anlattı: 

YOLUN TAMAMI BİZİM ARAZİDEN GEÇMİŞ

Beldede Erenler mevkiinde bir arsamız var. Belediye buraya yol açmış. Yolun 12 metresi tamamen bizim arazimizden açılmış. Fen Memurunu olay yerine çağırdık. Burada adaletsizlik olduğunu söyledik. Bunun yanında bizim arazimize elektrik direkleri dikilmiş. Biz yolun 6 metre bizden 6 metre karşıdan alınsın dedik. Fen memuru bizi başkanla görüşmemizi söyledi. Gittik başkanın odasına. Dilekçenizi yazın, değerlendiririz gibi ukalaca el kol hareketi yaptı. Bizi dışarı çıkarmak istedi.

KÜFÜR ETTİ, KOLUMA BIÇAK SAPLADI

Eniştem zorluk çıkarmayın dedi. Başkan enişteme hakaret etmeye başladı. Sonra enişteme küfür ederek bizi kovmak istedi. Eniştem hazmedemedi. Orada arbede yaşandı. Oradaki personel geldi. Eniştemi kollarından kitlediler eniştem savunmasız kaldı. Ben içeride tek kaldım. Çekmecesinden sarı renkli kesici bir isim çıkardı. Bu bıçaktı kesin. Bunu getirdi koluma sapladı. Ben yine olay büyümesin dedim.

BUNUN HESABI SORULACAK DİYE TEHDİT ETTİ

Bu bizim daha sonra peşimizden geldi. Enişteme bırak gidelim dedim. Peşimizden geldi. Personelleri tutunca aşağı gelemedi. Bu yine hazmedemedi. Odasına gidip pencereyi açtı. Halil bu burda bitmedi, bunun hesabı sorulacak dedi. Ben bu insanla kavga etmek için oraya gitmedim. Ben sonuna kadar şikayetçiyim. Adalete güveniyorum. Sinanpaşa Devlet Hastanesi’ne gittim. Suç duyurusunda bulundum. Kolum sürekli ağrıyor. 

RESMEN MAFYA OLMUŞ

Belediye demek adalet demek. Vatandaşa çözüm üretecek yer demek. Bu çözüm değil. Resmen bu orada mafya olmuş. Bunun adı mafyalık. Ben bir belediye başkanına bunu yakıştıramıyorum. Bir belediye başkanı gelip resmen bizi tehdit ediyor. Ben yüce adalete güveniyorum. Bu olayın sonuna kadar gideceğim. Bizde mi aynısı olalım. Yakıştıramıyorum kendisine. 

BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM

Recep Er isimli vatandaş ise şunları söyledi: “Ben hiç bir belediyede böyle bir durum görmedim. Ben İzmir’de yaşıyorum. Böyle bir şey yok. Evrakını verirsin işlem uygulanır.”

AFYON POSTASI'NI TELEFONUZA İNDİRİN, AFYON'DA OLAN BİTEN HER ŞEYİ ANINDA ÖĞRENİN

-Android işletim sistemine sahip cihazlara indirmek için tıklayın...

-İOS (Apple) İşletim sistemine sahip cihazlara indirmek için tıklayın... 

-İnstagram'da Afyon Postası'nı takip edin...

Afyon Postası Whatsapp ve BİP Hattı: 0539 248 93 03...