Afyonkarahisar’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Afyonkarahisar Şubesi'nin öncülüğünde, Örnekevler Mahallesi'nde bulunan Kocatepe Parkı'nda çelenk sunumu yapıldı. Bu anlamlı etkinlik, 17 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşti.

STK'ların Yoğun Katılımı

Etkinliğe Afyonkarahisar'da faaliyet gösteren 17 sivil toplum kuruluşu katıldı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Etkinlikte konuşma yapan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Serap Öztürk, katılımcılara teşekkür etti ve 19 Mayıs’ın anlam ve önemine vurgu yaptı.

Serap Öztürk'ten Teşekkür Mesajı

Dernek Başkanı Serap Öztürk, "Bugün burada, Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu özel günü kutlamak için bir araya geldik. Katılım gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarına ve halkımıza teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikler, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektedir." dedi.

Whatsapp Image 2024 05 19 At 22.44.42

Milletvekillerine ulaşamıyoruz diye Burcu Köksal’a dert yandı: “Ben ulaşırım” Milletvekillerine ulaşamıyoruz diye Burcu Köksal’a dert yandı: “Ben ulaşırım”

Birlik ve Beraberlik Vurgusu

Çelenk sunumu sonrası yapılan konuşmalarda, 19 Mayıs’ın sadece bir bayram değil, aynı zamanda birlik ve beraberliğin simgesi olduğu ifade edildi. Gençlerin ülkenin geleceği olduğu ve bu tür etkinliklerin gençlere olan inancı pekiştirdiği belirtildi.

Coşku ve Gurur Bir Arada

Katılımcılar, Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu bayramı coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşadı. Etkinlik, halkın yoğun ilgisi ve katılımıyla renklendi. Afyonkarahisar’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler, gençlere ve geleceğe yönelik umutları tazeledi.

>>Kudret Kuş'un Haberi

Editör: Kudret Kuş