Pençe- Kilit operasyonları kapsamında Kuzey Irak’tan Afyonkarahisar’a şehit haberi geldi. Teröristlerin araziye döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucunda Çobanlar ilçesine bağlı Kale Köyü’nden olan Piyade Sözleşmeli Er Cüneyt Taşyürek şehit oldu.

Zafer Müzesi hakkında Vali Yiğitbaşı’ndan flaş açıklama Zafer Müzesi hakkında Vali Yiğitbaşı’ndan flaş açıklama

Pençe Kilit Operasyonları devam ederken Afyonkarahisar’a acı haber geldi. Bölücü Terör Örgütü mensubu olan teröristlerin döşediği EYP’nin patlaması sonucu Çobanlar ilçesinden olan Piyade Sözleşmeli Er Cüneyt Taşyürek şehit oldu. 2001 doğumlu olan Şehit Taşyürek’in bekar olduğu 9 Aralık 2021 tarihinde göreve başladığı öğrenildi. Öte yandan Şehit Taşyürek’in 4 kardeş olduğu bildirildi.

418 GÜN SONRA GELEN ACI HABER

Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı İsmail Kumartaşlı yaptığı açıklamada, 418 gün sonra Afyonkarahisar’a şehit haberi geldiğine dikkat çekti.

Kumartaşlı, en son 3 Haziran 2021 günü Hatay’dan Afyonkarahisar’a şehit haberi geldiğini bildirdi.

ACI HABER AİLESİNE ULAŞTI

Şehidimizin ailesine acı haberi Çobanlar Kaymakam Vekili Uğur Kapar, Afyonkarahisar Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bekir Yümnü, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanlığı Personeli P. Bnb. Barış Dinç, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail Kumartaşlı verdi

VALİ YİĞİTBAŞI: KAHRAMAN EVLADIMIZ...

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Vali Kübra Yiğitbaşı şöyle dedi: "​Kahraman evladımız Cüneyt Taşyürek şehit olmuştur. Şehidimizin ailesine, hemşehrilerimize ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.">>Afyon Postası’nın Haberi.