Afyonkarahisar Valiliği’nden bazı ulusal haber sitelerinde Emirdağ’daki Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş'un konseriyle ilgili “Çevik kuvvet eşliğinde konser” başlığı ile yer alan haberlerden sonra açıklama geldi. Valilik, söz konusu konsere 40 bin kişinin katıldığını, kolluk kuvvetlerinin izdihamı engellemek amacıyla önlem aldığını, söz konusu haberlerde son bir dakikalık kısmın yer aldığının bununda negatif bir algı yarattığına vurgu yapıldı.

Afyon Valiliği’nin açıklaması şöyle:

40 BİN KİŞİ KATILDI

12-22 Temmuz 2022 tarihleri arasında Emirdağ Belediye Başkanlığı organizasyonu ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’nın paydaşlığında otogar alanın içerisinde Emirdağ Gurbetçi Festivali düzenlenmektedir. Pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan Gurbetçi Festivaline bu yıl yoğun bir katılım gerçekleşmiş ve Pazar günündeki etkinliklere beklenenin çok üstünde 40.000’i aşkın vatandaşımız iştirak etmiştir.

“BARİYERLERİ ZORLADILAR, SAHNEYE ÇIKMAYA ÇALIŞTILAR”

Bu çerçevede 17 Temmuz tarihindeki etkinliklerin bitişinde, bariyerleri zorlayan ve sahneye çıkamaya çalışan ön taraftaki kalabalığın sahneye yönelmesi ile vatandaşlarımızın zarar görmesini önlemek amacıyla kolluk kuvvetlerimiz tedbir almak zorunda kalmıştır. Konser, spor müsabakaları, toplumsal olaylar gibi hadiselerde kamu düzenini korumak ve gerekli, tedbirleri almak kolluğun asli görevleri arasındadır.

“POLİSİMİZİ AŞAĞILAYAN ÇİRKİN YAKIŞTIRMA”

Karısını 5 ayrı yerden vurarak öldüren kişi adliye önünde konuştu Karısını 5 ayrı yerden vurarak öldüren kişi adliye önünde konuştu

Kolluk güçlerimiz güvenli koordinasyonu sağlamak ve sahneye doğru yönelen kalabalığın oluşturacağı izdihamı engellemek için amirleri talimatı ile etkinliğin bitiminde gerekli tedbirleri almışlardır. Alınan tedbirlerden sadece son bir dakikayı alarak sosyal medyada negatif algı oluşturabilmek için polisimizi aşağılayan çirkin yakıştırmalarla yapılan paylaşımları akıl ve mantıkla, iyi niyet ve samimiyetle izah etmek mümkün değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.