Uçankuş TV’de yayınlanan ve Emrah Uslu ile Cansu Kanlıkaya’nın sundukları Sokak Kuşu programının ilimizde çekim yaptığını söyleyen Azbay, “Çekim ekibinden Okan İşçi bana, ‘Biz buraya gelirken 3-4 yer var, nereyi çekeceksiniz ki dediler. Biz 3 günde bitiremedik. Kameralarımızın hafıza kartları yetmedi’ dedi. 5 gün boyunca 45’er dakikalık Afyonkarahisar çekimlerini yayınladılar” diye konuştu.

“Dünyanın Tadı programı ilimizde çekim yaptı”

Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Dünyanın Tadı programının da ilimizde çekim yaptığını söyleyen Azbay, “Yasin Esirgenç’in sunduğu programın çekimlerinde UNESCO Tescilli Afyonkarahisar mutfağına ait yaklaşık 30 çeşit yemeğin nasıl yapıldığı anlatıldı. Program 3 hafta boyunca yayınlanıyor. İlk iki bölüm bitti ve üçüncü bölüm ise bu Cumartesi günü yayınlanacak. Ayrıca 2020 Gastronomi Günleri kapsamında ülkemizin en ünlü otellerinin 450 şefi ilimizde buluştu. Şefler Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu koordinasyonunda şehrimizi keşfettiler. 15 Ocak günü ise Valiliğimizin himayelerinde ekonomi basınını ağırladık. Sn. Valimiz Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ve Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser basın mensuplarına ilimizin ekonomisi, sanayisi, turizm potansiyeli ve yöresel lezzetlerini anlatarak basın mensuplarının sorularını yanıtladılar. Bu verimli buluşma yaklaşık 3 saat sürdü. Ardından bu toplantı ulusal gazete ce internet sitelerinde geniş ölçüde yer buldu” şeklinde konuştu.

“Visit Afyon’u cep telefonlarınıza indirin”

Afyonkarahisar Valiliği uygulaması Visit Afyon’u akıllı cep telefonu kullanan herkesin cep telefonuna indirerek ilimizdeki tüm etkinliklerden haberdar olabileceklerini söyleyen Azbay, “Biz aynı zamanda tüm sosyal medya mecralarında da varız. Sayfalarımızı takip ederek ilimizle ilgili tüm etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. Ben herkesi ilimizi keşfetmeye davet ediyorum ve Afyon sizi çağırıyor diyorum” diye değerlendirmede bulundu.